Cieszanów Rock Festiwal 2018. Nowi artyści w składzie

/ 16 kwietnia, 2018

Dziewiąta edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia 2018 roku w Cieszanowie. Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy zagrają w tym roku na tej imprezie. 

Rammstein wszedł do studia

Organizatorzy ogłosili, że w Cieszanowie zagrają: Booze & Glory, Nocny Kochanek, Łąki Łan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Proletaryat oraz Skampararas.

Formacja Booze & Glory została założona w 2009 roku w Londynie i ma na swoim koncie 4 studyjne albumy. Skład grupy zawsze był międzynarodowy. Nie można też nie wspomnieć o muzycznych koneksjach z zespołem Kult. Podczas londyńskiego koncertu Kazik zaprosił Marka na scenę, gdzie razem zaśpiewali kilka piosenek. Jedną z nich była „Leave The Kids Alone” z repertuaru Booze & Glory, która pojawiła się także na suplemencie do ostatniej studyjnej płyty Staszewskiego i spółki. 

Na festiwalu ponownie zagra Nocny Kochanek, który – trzeba to przyznać – w ostatnim czasie osiągnął niesamowity sukces, czego najlepszym dowodem są kolejne wyprzedane koncerty, niezapomniany występ na zeszłorocznym Przystanku Woodstock, czy w końcu znakomita sprzedaż ich ostatniej płyty zatytułowanej „Zdrajcy metalu”.

Ponadto do składu CRF 2018 dołączyli:

  • Łąki Łan – zespół słynący z niesamowicie energetycznych koncertów i wypracowanego charakterystycznego i niepowtarzalnego brzemienia
  • Romantycy Lekkich Obyczajów – alternatywny duet założony przez Damiana Lange i Adama Millera w Olsztynie
  • Proletaryat – absolutna legenda polskiej sceny rockowej, w ubiegłym roku muzycy świętowali 30-lecie istnienia
  • Skampararas – marka bardzo dobrze znana dla fanów muzyki ska. 

Organizatorzy ogłosili wcześniej, że podczas tegorocznej edycji zagrają również: Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia.

Jestem tu po raz pierwszy, ale chcę tu wrócić – stwierdził Tomasz Organek ze sceny Cieszanów Rock Festiwal w ubiegłym roku, kiedy to odbyła się ósma edycja imprezy. Dobrze podsumowuje to fenomen festiwalu. Mimo, że podkarpackie miasto oddalone jest od głównych koncertowych szlaków, co roku wracają tam tysiące fanów rocka, chętnych do zabawy w rodzinnej atmosferze (dosłownie: wiele osób przyjeżdża z dziećmi). Cieszanów Rock Festiwal to największy festiwal rockowy w Polsce południowo-wschodniej.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także