Closterkeller w Hard Rock cafe

/ 7 maja, 2010
Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Grupa rozpoczęła karierę w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.
 
Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.
 
W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest lubiany zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzą ludzie zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych, aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.
 
Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych grup rockowych, pomimo że gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.
 
Closterkeller słynie również z fantastycznych koncertów. Grupa grała na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: as Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams czy Paradise Lost. Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!
 
Zespół ma w dorobku już 13 płyt (w tym 9 studyjnych) i 2 koncertowe wydawnictwa DVD. Najnowszy album "Aurum" wydany przez Universal Music Poland ukazał się pod koniec 2009 r. i zyskał entuzjastyczne recenzje zarówno słuchaczy jak i prasy muzycznej. W dwóch najważniejszych gazetach rockowych oceniony był 4,5/5 i 5/5 punktów.
Data: 11.05.2010
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:30

Wstęp: 16 zł (przedsprzedaż) / 22 zł (w dniu koncertu)

red

KOMENTARZE

Przeczytaj także