„Cohen i kobiety” wracają na scenę [DATY, BILETY]

/ 25 października, 2019

Już niebawem o sile muzyki i tekstów kanadyjskiego barda w interpretacjach wybitnych wokalistek: Anity Lipnickiej, Natalii Kukulskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Julii Pietruchy, Barbary Wrońskiej, Matyldy Damięckiej, Darii Zawiałow i Pauliny Przybysz, będą mogli przekonać się mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Wrocławia, Szczecina, Zabrza i Warszawy. Bilety na wszystkie koncerty trafiły już do sprzedaży!

„Cohen i Kobiety” trasa koncertowa:

  • 24.11.2019 Hala Łuczniczka, Bydgoszcz,
  • 25.11.2019 Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk,
  • 9.12.2019 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
  • 27.03.2020 Netto Arena, Szczecin
  • 29.03.2020 Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
  • 30.03.2020 Teatr Roma, Warszawa

Dla Anity Lipnickiej Cohen to guru, mistrz słowa i przewodnik po muzycznym świecie jak wyznała w jednym z wywiadów.

Nigdy niestety nie spotkałam go osobiście. Ale byłam na jednym z ostatnich koncertów, kiedy grał w Polsce na warszawskim Torwarze. To było dla mnie ogromne przeżycie. Kilka lat wcześniej odwiedziłam wyspę Hydra – to była wyspa Cohena, przeżył na niej wiele lat, napisał tam mnóstwo piosenek. Wybrałam się na nią,  by poznać Leonarda od środka, udać się jego śladami… odnalazłam jego dom, odwiedziłam ulubione plaże, bary, w których pił wino do rana…

– mówi Anita Lipnica.

%%REKLAMA%%

„Cohen i Kobiety” to  koncerty podczas których można posłuchać klimatycznych piosenek Cohena w interpretacji cenionych polskich wokalistek. Na trasie „kobiety Cohena” – jak zwykle mówią o sobie, wspiera dziesięcioosobowy zespół pod kierownictwem byłego muzyka Republiki – Leszka Biolika. Klimatu koncertu dopełniają wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej.  Jeszcze w tym roku będzie można wybrać się na koncerty do Bydgoszczy, Gdańska i Wrocławia, a w marcu 2020 roku trasa zwita kolejno do Szczecina, Zabrza i Warszawy.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także