Coldplay ma plany dotyczące zakończenia działalności wydawniczej. Kiedy ostatnia płyta?

/ 23 grudnia, 2021

Chris Martin zdradził, kiedy pojawi się ostatni album zespołu Coldplay.


Choć ostatnie wydawnictwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a sam Coldplay wymieniany jest w czołówce najpopularniejszych zespołów świata, Chris Martin już wie, kiedy zespół zakończy działalność wydawniczą.

Powiedział o tym w rozmowie w BBC Radio 2:

Myślę, że na dwunastym albumie zakończymy naszą dyskografię, jednak pewne jest to, że zawsze będziemy chcieli występować na żywo, jak Stonesi. To byłoby wspaniałe, jeśli nadal w wieku 70 lat będziemy mogli koncertować, a ludzie będą chcieli przychodzić na nasze występy.

Wokalista doprecyzował jednocześnie, że chce, aby trzy ostatnie albumy Coldplay ukazały się w ciągu najbliższych czterech lat. Oznacza to, że wydawnicza przygoda zespołu zakończy się w 2025 roku. Jak już zostało wspomniane, muzycy nie przestaną koncertować.

Trasa Coldplay w 2022 roku

Trasa Music of the Spheres World Tour rozpocznie się 18 marca 2022 roku pierwszym w historii zespołu koncertem w Kostaryce. Następnie zagrają w Dominikanie, w Meksyku, USA, Niemczech, Polsce, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Coldplay zagra również w Polsce – na PGE Narodowym – 8 lipca 2022 roku.

Bilety są dostępne w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także