Coldplay w hołdzie Linkin Park [WIDEO]

/ 2 sierpnia, 2017

Podczas koncertu Coldplay na stadionie MetLife w New Jersey, Chris Martin wykonał przeróbkę utworu „Crawling”, pochodzącego z debiutanckiej płyty Linkin Park, zatytułowanej „Hybrid Theory”.

Producent „Master Of Puppets" ocenia „St. Anger" Metalliki

Pod koniec koncertu Chris Martin udał się na kameralną scenę C, na której akompaniując sobie na klawiszach zagrał kilka piosenek. Ostatnią z nich był utwór napisany przez Linkin Park, a wykonany w hołdzie zmarłemu wokaliście Chesterowi Benningtonowi.

Przed rozpoczęciem utworu Chris Martin powiedział:

Może nie zabrzmi to doskonale, ale grane jest w dobrej wierze. Do dla każdego, kto za kimś tęskni. To dla całej naszej społeczności muzyków.

Następnie zagrał „Crawling”.

Coldplay – „Crawling”

Na wykonanie tego utworu zareagował Mike Shinoda, który umieścił go na swoim profilu Instagram z podpisem:

Dziękuję @coldplay. Zabrzmiało pięknie.

Wcześniej swoje wersje utworów Linkin Park wykonali między innymi Machine Head, Machine Gun Kelly oraz wokalista Trivium, Matt Heafy. Ostatni z nich wykonał akustyczną wersję utworu „One More Light” z ostatniej płyty Linkin Park. Trivium będziemy gościli w Polsce już 3 sierpnia, kiedy to zespół będzie jedną z gwiazd Przystanku Woodstock. Grupa wystąpi na Dużej Scenie o godzinie 19:30.

Matt Heafy – „One More Light”

Chris Martin współczesnym Szekspirem?

W jednym z ostatnich wywiadów, raper Jay-Z, który współpracował już wcześniej z wokalistą Coldplay, powiedział o nim:

Działam w tym przemyśle na tyle długo, żeby wiedzieć, kiedy znajduję się w towarzystwie geniusza i Chris Martin nim jest.

W przyszłości Wielka Brytania będzie patrzyła na niego, jak na współczesnego Szekspira. Jest niezwykłym artystą, niesamowitym kompozytorem, ale swoją najlepszą stronę pokazuje podczas koncertów. Jeśli macie okazję zobaczyć Coldplay na żywo, zróbcie to – nie będziecie żałować.

Chris Martin wystąpił gościnnie w utworze „Beach Chair” pochodzącym z wydanej w 2006 roku płyty Jaya-Z, „Kingdom Come”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także