Coldplay we wzruszającym hołdzie dla Toma Petty'ego [WIDEO]

/ 4 października, 2017

Koncert Coldplay w Portland, 2 października, miał niezwykły początek. Najpierw wokalista Chris Martin poprosił o minutę ciszy dla ofiar masakry w Las Vegas, następnie razem z Peterem Buckiem z R.E.M. wykonał utwór „Free Fallin’” z repertuaru Toma Petty’ego.

Europe z teledyskiem zapowiadającym nową płytę

Free Fallin’” ukazał się w 1989 roku na albumie „Fool Moon FeverToma Petty’ego i został wydany jako trzeci singel z tej płyty, docierając do siódmego miejsca notowania „Billboard”, jako jego drugi i ostatni numer w Top 10 w USA. Wersja Coldplay została wzbogacona dźwiękami gitary Petera Bucka, a pod koniec publiczność dołączyła się do chóralnego odśpiewania refrenu. Efekt możecie obejrzeć poniżej.

Tom Petty zmarł 2 października 2017 roku. Artysta doznał w swoim domu w Malibu rozległego zawału serca i został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Po kilku godzinach manager Petty’ego potwierdził jego zgon.

Tom Petty wraz ze swoim zespołem Heartbreakers zakończył niedawno trasę koncertową, a w październiku planował występy w Nowym Jorku.

Tom Petty urodził się 20 października 1950 roku, był znanym piosenkarzem, muzykiem i producentem. Sławę przyniósł mu zespół The Heartbreakers, z którym nagrał wiele multiplatynowych albumów. Grupa zadebiutowała w 1976 roku, jednak falę sukcesów zapoczątkował album „Damn The Torpedoes” z 1979. Kolejne płyty, w tym „Let Me Up (I've Had Enough)” (1987) i “Into the Great Wide Open” (1991) rozeszły się w wysokich nakładach i przyniosły takie przeboje jak „Jammin’ Me”, „Learning To Fly” i „Into the Great Wide Open”. Tom Petty prowadził też równie udaną karierę solową, na którą złożyły się albumy „Full Moon Over” (1989), „Wildflowers” (1994) i „Highway Companion” (2006) z takimi przebojami jak „I Won’t Back Down” i „Free Fallin’”. Artysta współpracował też z supergupą The Travelling Wilburys (w składzie z Bobem Dylanem, George’em Harrisonem, Jeffem Lynne’em i Royem Orbisonem), a ostatnio także z Mudcruch.

Tom Petty miał na swoim koncie także karierę aktorską i producencką.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także