Coldplay w niecodzienny sposób zaprezentował tracklistę nowego albumu

/ 24 października, 2019

Coldplay podał właśnie tytuły czternastu utworów, które znajdą się na nowej płycie. Zespół postanowił pokazać tracklistę albumu… w jednej z lokalnych brytyjskich gazet. W sekcji ogłoszeń walijskiego „Daily Post” pojawiło się ogłoszenie zatytułowane „Everyday Life by Coldplay”:

Niedługo później grupa Coldplay potwierdziła autentyczność ogłoszenia opublikowanego w „Daily Post”. Później podobne pojawiło się w innych lokalnych gazetach na całym świecie. Między innymi w Nowej Zelandii i Francji:

Nowy album ma się ukazać 22 listopada. Wydawnictwo będzie podzielone na dwie części – pierwsza będzie nosiła tytuł „Sunset”, a druga „Sunrise”.

%%REKLAMA%%

Ostatni album Coldplay ukazał się w 2015 roku pod tytułem „A Head Full Of Dreams” i dotarł na szczyty list przebojów w wielu krajach, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 6 milionów egzemplarzy.

Dowodzona przez Chrisa Martina grupa należy do najpopularniejszych wykonawców poprockowych ostatnich dekad. Coldplay powstał w 1996 roku w Londynie i już jego debiutancki album, wydany w 2000 roku „Parachutes” podbił listy przebojów.

Kolejne płyty, w tym „X&Y” i „Mylo Xyloto” tylko potwierdziły pozycję Coldplay jako jednego z najpopularniejszych przedstawicieli muzyki popularnej.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także