Coldplay ze spektakularnym teledyskiem do singla „Higher Power” [WIDEO]

/ 8 czerwca, 2021

Coldplay pokazali wprawiające w osłupienie, międzygalaktyczne wideo do najnowszego singla „Higher Power”. Klip można obejrzeć na YouTube. 


Za reżyserię teledysku odpowiada Dave Meyers, który wcześniej pracował z Taylor Swift, Travisem Scottem czy Billie Eilish. W obrazku do „Higher Power” widzimy zespół eksplorujący, kolorową, „śmieciową” planetę zwaną Kaotica. Język, którym posługują się jej mieszkańcy (kaotykański) pojawia się zarówno w klipie, jak i na okładce singla „Higher Power”.

Kaoticę zamieszkują psy-roboty, gigantyczne hologramy oraz uliczne gangi tańczących kosmitów, w których wcielają się członkowie Ambiguous Dance Company z Seulu.

Wideo jest metaforą tego, jak – w tej chwili – czujemy się wyalienowani, odsunięci od naszego normalnego świata, niemal jak na obcej planecie. W końcu jednak odnajdujemy miłość na ulicach, a euforia, która temu towarzyszy wystrzeliwuje nas w stratosferę naszej własnej energii i siły wyższej

– wyjaśnia Meyers.

Od wydania w ubiegłym miesiącu, utwór „Higher Power”, zgromadził ponad 75 milionów streamów i trafił na szczyt list sprzedaży i na najwyższą rotację w stacjach radiowych na całym świecie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także