Combichrist w Warszawie przeniesiony [NOWA LOKALIZACJA]

/ 22 lipca, 2019

Combichrist wystąpi w Warszawie 24 lipca 2019 roku. Grupa jednak nie wystąpi w klubie Proxima tylko w Hydrozagadce. Zakupione bilety zachowują ważność.

Czołowi przedstawiciele electro-industrial metalowej sceny powrócili z nowym albumem – 7 czerwca premierę miał dziewiąty studyjny album grupy, zatytułowany „One Fire”. Grupa z tej okazji zagra dwa koncerty w Polsce. Oprócz koncertu w Warszawie, wystąpi także 23 lipca w poznańskim klubie U Bazyla.

%%REKLAMA%%

Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy to Andy LaPlegua z Icon of Coil napisał kilka utworów power noise'owych używając nazwy swojego nowego side-projectu Drive. Uległa ona później zmianie na Combichrist, kiedy pierwszy album, „The Joy of Gunz”, miał zostać wydany przez Out of Line. Następujące po nim single i koncerty spowodowały obecną sławę Combichrist jako grupy charakteryzującej się silnymi performance'ami obfitującymi m.in. w interakcję Andy'ego z publicznością i litry sztucznej krwi.

Dzisiaj zespół to uznana marka, konsekwentnie prowadzona do przodu przez LaPlegua od 15 lat. Na koncie mają setki koncertów na całym świecie, a w swojej dyskografii zgromadzili dotychczas 8 albumów studyjnych, udział w 20 kompilacjach i 21 remiksów innych artystów. Nazwa zespołu pochodzi od fanzine’u hardcore'owego który LaPlegua prowadził w późnych latach 90. wraz z gitarzystą JR Ewing Håkonem Mellą.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także