Cool Kids Of Death powrócą? Krzysztof Ostrowski specjalnie dla „Teraz Rocka”

/ 5 września, 2019

Cool Kids Of Death wystąpili 5 lipca 2019 roku na festiwalu Open’er w Gdyni. Czy zespół, który ostatnią płytę wydał w 2011 roku planuje trwałą reaktywację?

Pytanie to zadał Jordan Babula wokaliście Cool Kids Of Death, Krzysztofowi Ostrowskiemu. Ten odpowiedział jednoznacznie:

Nie. Było to na tyle przyjemne i fajne doświadczenie, że szkoda byłoby je rozcieńczać. Zostawiamy sobie jedno intensywne wspomnienie.

A dlaczego w ogóle Cool Kids Of Death wystąpili na tegorocznym Open’erze?

Gdy dostaliśmy tę propozycję, też byliśmy zaskoczeni. Nie było to coś oczywistego, a przede wszystkim nigdy o to nie zabiegaliśmy. Tak więc zaskoczenie, ale bardzo przyjemne. Zagraliśmy i w naszym odczuciu było superfajnie.

Cały wywiad z Cool Kids Of Death znajdziecie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

%%REKLAMA%%

Cool Kids Of Death zaistnieli w 2002 roku za sprawą debiutanckiego albumu, na którym znalazł się utwór „Butelki z benzyną i kamienie”. Grupa zetknęła się z pozytywnymi recenzjami, reprezentując nową falę gitarowego grania o tanecznych inklinacjach. CKOD wydali pięć płyt studyjnych. Ostatnia z nich ukazała się w 2011 roku pod tytułem „Plan ewakuacji”. Wkrótce potem zespół zawiesił działalność.

rf | fot. Przykuta

KOMENTARZE

Przeczytaj także