Corey Taylor chce napisać książkę o kulturze wykluczenia. Zainspirował go Eminem

/ 9 marca, 2021


Wokalista Slipknot powiedział, że ma pomysł na kolejną książkę.


Corey Taylor wyjawił, że ma pomysł na kolejną książkę i że może ona dotyczyć kultury wykluczenia, która polega na publicznym piętnowaniu osób, których zachowanie przez część społeczeństwa mogła uznać za nieakceptowalne.

W jednym z niedawnych wywiadów wokalista Slipknot przyznał, że inspiracją było zamieszanie wokół jednego z tekstów Eminema dotyczącego Rihanny:

Czytałem ostatnio, że pokolenie Z chce wykluczyć Eminema z powodu jednego wersu na temat Rihanny. Zacząłem się zastanawiać: czy na serio doszliśmy do tego miejsca? To jak procesy z Salem. To jak Ameryka lat 20., gdzie KKK stanowił polityczną siłę. Mówimy o całkowitym potępieniu w oderwaniu od kontekstu i racjonalizacji działań. Kiedy to tłum decyduje, że powinieneś przepaść, robi się niebezpiecznie. Poziom cenzury, jaki widzimy… Nie mówię, że pewne rzeczy nie mogą kogoś obrazić, ale nie można już żartować nawet w najbardziej niewinny sposób. Książka zaczyna mi się powoli układać w głowie. Może niedługo zacznę pisać, bo sytuacja naprawdę wymknęła się spod kontroli.

Corey Taylor ma na koncie kilka książek. Pierwsza z nich, „Siedem grzechów głównych” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Kagra.

KOMENTARZE

Przeczytaj także