Corey Taylor o postępach prac nad nowym albumem Slipknot. Dobre wieści!

/ 20 grudnia, 2021

Wiadomo nie od dziś, że właśnie powstaje nowy album Slipknot. Ale na jakim etapie są muzycy? Zdradza Corey Taylor.


W niedawnej rozmowie z HardDrive Radio Corey Taylor zdradził, na jakim etapie jest praca nad nowym albumem Slipknot. O tym, że powstaje, wiemy od kilku miesięcy, ale czy muzycy są blisko zakończenia prac?

Wszystko na to wskazuje, ponieważ wokalista Slipknot zdradził, iż płyta jest „ukończona w 90-procentach”. Dodał przy tym, że – mimo okoliczności – wszystkim pracuje się nadzwyczaj dobrze:

Kiedy zaczęliśmy po raz pierwszy składać nową muzykę do kupy, to było dużo latania dookoła, ludzie robili to w określonych miejscach i staraliśmy się wydobyć z tego to, co najlepsze, mimo że byliśmy pozamykani i tak dalej. Więc było to trudne. Ale mieliśmy świetnego producenta, Joe Barresiego, który wie jak wydobyć to, co najlepsze z prawie każdego zespołu, z którym kiedykolwiek pracował. Jest super radosny i kocha to, co robimy. Czasami to wszystko, czego potrzebujesz – po prostu kogoś, kto powie: „Zróbmy to”.

Corey Taylor jest jednocześnie pod dużym wrażeniem tego, co udało im się przygotować:

To jest bardzo dobre. Jestem naprawdę, naprawdę podjarany. Właściwie lubię ten materiał bardziej, niż ten z „We Are Not Your Kind”. A ja przecież kocham „We Are Not Your Kind”…

Wiadomo, że nowa płyta Slipknot będzie miksowana w styczniu 2022 roku. Od tego momentu, jak przekonuje wokalista, potrzeba od trzech do czterech miesięcy, żeby trafiła do sprzedaży i streamingu. Kwietniowa premiera jest zatem bardzo prawdopodobna…

Czy zatem będzie nam dane usłyszenie premierowego materiału podczas polskiego koncertu zespołu? Ten, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, odbędzie się 7 sierpnia 2022 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także