Corey Taylor (Slipknot) mówi, jak wyglądają koncerty w czasach COVID-19

/ 18 października, 2021


Dzisiaj koncertujące zespoły muszą spełniać szereg wymagań, żeby móc bezpiecznie koncertować.


Wiele zespołów postanowiło powrócić już na trasy koncertowe, pomimo że koronawirus wciąż jest problemem w wielu miejscach świata. Jak wygląda koncertowanie w czasach COVID mówi Corey Taylor z zespołu Slipknot w wywiadzie dla „Oral Sessions With Renée Paquette”.

Taylor mówi:

Staramy się ustanowić najlepsze standardy, wobec których stosować będą się mogły inne zespoły. Gramy tylko w obiektach Live Nation, które wymagają pełnego szczepienia od wszystkich pracowników. Żeby dostać się na koncert musisz pokazać świadectwo szczepienia albo negatywny wynik testu. Za kulisami cały czas chodzimy w maskach. Jeśli ktoś ma pozytywny wynik testu poddawany jest kwarantannie. Tylko dwukrotnie zdarzyło się, że ktoś z obsługi zewnętrznej miał pozytywny wynik. Wszyscy testujemy się codziennie: ekipa, zespoły, kierowcy. To uciążliwy proces, ale konieczny, żeby trasa mogła się odbyć.

Slipknot jest na trasie Knotfest Roadshow z zespołami Killswitch Engage i Fever 333. Zespół Code Orange odwołał swój udział w trasie, gdyż nie mógł spełnić wprowadzonych restrykcji.

KOMENTARZE

Przeczytaj także