Córka Noela Gallaghera namawia do „bezmięsnej rewolucji” w spocie PETA [WIDEO]

/ 23 stycznia, 2018

PETA jakiś czas temu rozpoczęła „bezmięsną rewolucję”, której celem jest namawianie do zrezygnowania ze spożywania mięsa. W kolejnych spotach znani i mniej znani namawiają do zmiany żywieniowych przyzwyczajeń prezentując argumenty przemawiające za wegetarianizmem i weganizmem.

Anthrax wkrótce nagra nowy album

W jednym ze spotów udzieliła się 17-letnia Anais Gallagher, prywatnie córka byłego muzyka Oasis, Noela. W swoim krótkim wystąpieniu zacytowała Paula McCartneya, zadeklarowanego wegetarianina, który powiedział kiedyś, że „gdyby rzeźnie miały szklane ściany, wszyscy byliby wegetarianami”:

Argumentem przedstawionym przez Anais Gallagher jest fakt, iż ludzie bez żadnych wyrzutów sumienia jedzą zwierzęta, więc powinni podobnie uczynić ze swoimi domowymi pupilami – psami czy kotami. Zaznaczyła również, że „zwierzęta nie mają głosu, dlatego ludzie powinni mówić za nich”.

PETA jest największą na świecie organizacją zajmującą się prawami zwierząt – szacuje się, że w jej szeregach jest ponad 5 milionów osób na całym świecie. Organizacja skupia się przede wszystkim na edukacji i pokojowych pikietach oraz protestach w obronie praw zwierząt. PETA istnieje od 1980 roku i ma na swoim koncie również kilka niechlubnych epizodów – jak chociażby skierowany do dzieci film pt. „Twoja mamusia zabija zwierzęta”, który spotkał się z ogromną krytyką. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także