Cradle Of Filth wyrzucił gitarzystę: Jesteśmy w szoku

/ 27 sierpnia, 2025
fot. Jakub Alexandrowicz

Do zawirowań personalnych doszło w składzie Cradle Of Filth. W ciągu tygodnia z zespołem rozstało się dwoje członków.


Zespół Cradle Of Filth poinformował, że rozstał się z gitarzystą Markiem „Ashokiem” Smerdą. Kilka dni temu grupę opuściła keybordzistka Zoë Federoff. Smerda i Federoff od kilku miesięcy byli małżeństwem.

Wokalista Dani Filth w oświadczeniu napisał:

Z bólem serca Cradle Of Filth informuje o natychmiastowym zwolnieniu gitarzysty Marka „Ashoka” Smerdę. Dziękujemy za wyrozumiałość w tej okropnej sprawie, jesteśmy w szoku z powodu tych wydarzeń i skomentujemy je w odpowiednim czasie. Proszę, uszanujcie naszą decyzję o rozstaniu z Ashokiem teraz a nie po zakończeniu trasy i unikajcie spekulacji zanim na sprawę nie zostanie rzucone więcej światła.

Wcześniej Ashok w mediach społecznościowych zapowiadał, że zamierza opuścić Cradle Of Filth po zakończeniu trasy. Jako powody podawał: niską pensję, duży stres i nieprofesjonalne zachowanie ze strony zespołu i jego otoczenia.

Dani Filth poinformował, że do czasu znalezienia zastępstwa, Cradle Of Filth będzie koncertował z jednym gitarzystą.

21 listopada brytyjscy władcy mrocznej ekstremy z Cradle of Filth zagrają u boku Suffocation w poznańskim klubie B17, promując swoje najnowsze wydawnictwo „The Screaming of the Valkyries”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także