Czad Festiwal. Nowi wykonawcy ogłoszeni

/ 11 lutego, 2017

Do line-up’u Czad Festiwalu dołączyli: amerykańska punk rockowa kapela Anti-Flag, finśki power metalowy zespół Sonata Arctica oraz bośniacka Dubioza Kolektiv.

Billy Talent headlinerem Czad Festiwalu

Anti-Flag to amerykański zespół założony w 1988 roku. Grają połączenie punk rocka i hardcore punku. Teksty z kolei są mocno zaangażowane politycznie. Na koncie mają 9 studyjnych albumów, dyskografię zamyka „American Spring” z 2015 roku. Nasz kraj odwiedzili do tej pory 4 razy (2011, 2012, 2013 – dwukrotnie).

Sonata Arctica to fińska kapela, która powstała w 1996 roku (do 1999 działali pod innymi nazwami). Zespół najbardziej kojarzony jest z nurtem power metalu. Jednak zawsze byli otwarci na różnego rodzaju muzyczne eksperymenty. Jak do tej pory wydali 9 krążków – ostatni z nich, „The Ninth Hour” ukazał się w październiku 2016. Do tej pory Sonata Arctica wystąpiła dwukrotnie w Polsce (2012, 2015).

Dubioza Kolektiv to bośniacka kapela, która została założona w 2003. Muzyczne inspiracje grupy są bardzo szerokie: muzykę bałkańską łączą ze ska, punkiem, reggae, muzyką elektroniczną czy hip-hopem. Wydali 7 studyjnych płyt, ostatnia z nich „Happy Machine” na rynku ukazała się w zeszłym roku. W Polsce pojawiali się kilkukrotnie, między innymi supportowali Faith No More w 2015 roku.

Tegoroczny Czad Festiwal odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Arena Park w Straszęcinie. Będzie to już piąta edycja tej imprezy. Dlatego też festiwal będzie trwał aż 5 dni, koncerty odbywać się będą na 5 scenach i ma zagrać ponad 50 wykonawców. Oprócz zespołów Sonata Arctica, Anti-Flag i Dubioza Kolektiv, na festiwalu zagrają także: Billy Talent, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Czesław Śpiewa, Hunter oraz Nocny Kochanek. Organizatorzy zapowiedzieli, że kolejne ogłoszenie już za kilka dni. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także