Członek The Bad Seeds przeszedł operację mózgu

/ 26 października, 2017

Nick Cave wraz z zespołem The Bad Seeds jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej, promującej album „Skeleton Tree”.

Metallica pobiła rekord frekwencji w Londynie

Grupa na swoim profilu Facebook poinformowała o powodzie nieobecności jednego z muzyków.

Wielu z was zauważyło, że podczas letniej amerykańskiej trasy i na aktualnej trasie europejskiej zabrakło Conwaya Savage. U Conwaya zdiagnozowano guza mózgu i tuż przed rozpoczęciem amerykańskiej trasy przeszedł operację.

Operacja zakończyła się sukcesem i teraz odpoczywa w swoim domu w Australii.

Mamy nadzieję, że się dołączycie i wyślecie razem z nami naszemu ukochanemu Conwayowi dużo miłości i najlepsze życzenia. Bardzo za nim tęsknimy.

Conway Savage dołączył do składu The Bad Seeds w 1990 roku, jako klawiszowiec. Równolegle z grą w The Bad Seeds prowadzi działalność solową.

Nick Cave porwał Torwar

24 października 2017 roku Nick Cave And The Bad Seeds dali porywający koncert na warszawskim Torwarze. Wypełniona po brzegi hala mogła doświadczyć prawdziwego, rockowego misterium. Nick Cave genialnie panował nad tłumem, niemal cały czas spędzając na wyciągnięcie ręki fanów. Jeden z takich niezapomnianych momentów miał miejsce w utworze „Higgs Boson Blues”.

Grupa oprócz większości utworów z wydanego w zeszłym roku albumu „Skeleton Tree”, wykonała też sporo utworów z przeszłości. Burzliwy „Tupelo” wprowadził nastrój grozy. W ekspresyjnym „Red Right HandCave wraz z zespołem zawzięcie atakowali instrumenty, wydobywając z nich złowieszcze dźwięki, a kameralny „Into My Arms” został poprzedzony żartobliwą dedykacją dla pewnej piszczącej dziewczyny.

Kulminacja koncertu przyszła jednak pod koniec. Najpierw w „The Weeping SongNick Cave rzucił się w tłum, by przedrzeć się niemal na środek Torwaru, skąd dyrygował publicznością, a podczas „Stagger Lee” to fani zostali zaproszeni na scenę, gdzie mogli odśpiewać z Nickiem ten utwór, a także zamykający koncert „Push The Sky Away”. Możecie te magiczne chwile przeżyć jeszcze raz za sprawą poniższych filmów.

Nick Cave And The Bad Seeds – „The Weeping Song”

Nick Cave And The Bad Seeds – “Stagger Lee”

Nick Cave And The Bad Seeds – “Push The Sky Away”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także