Członkowie Aerosmith skomentowali pozew swojego perkusisty

/ 22 stycznia, 2020

Przypomnijmy – portal „TMZ” podał wczoraj, że perkusista Aerosmith, Joey Kramer, złożył pozew przeciwko swoim kolegom. Muzyk, który w 2019 roku z powodu kontuzji musiał zrobić przerwę od koncertowania, miał powrócić do składu w tym roku. Jednak, jak twierdzi, koledzy chcieli go najpierw przesłuchać, żeby udowodnił „czy gra na odpowiednim poziomie”.

Więcej o pozwie wystosowanym przez Joeya Kramera

Kramer twierdził, że na początku stycznia zgodził się na przesłuchanie, jednak zespół uznał, że „nie ma wystarczająco energii” i nie chciał go przyjąć z powrotem. Miał również pretensje, że został zmuszony do pokrycia kosztów swojego zastępcy, czyli technicznego Johna Douglasa. Perkusista domaga się ponownego przyjęcia do zespołu.

Ponieważ sprawa ujrzała światło dzienne, zespół Aerosmith w składzie Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton i Brad Whitford wystosował oświadczenie, które opublikowane zostało na stronie People.com. Możemy w nim przeczytać:

Joey Kramer jest naszym bratem i jego dobro ma dla nas ogromne znaczenie. Nie był jednak gotowy psychicznie i fizycznie do gry z zespołem – jak sam przyznał – przez ostatnie sześć miesięcy. Tęskniliśmy za nim i wielokrotnie zachęcaliśmy go do powrotu, ale najwyraźniej nie był na to gotowy.

– możemy przeczytać w oświadczeniu. Dalej muzycy piszą:

Joey czekał do ostatniej chwili z akceptacją naszego zaproszenia i nie było już dostatecznie dużo czasu, żeby zrobić próby przed Grammy. Gdyby pojawił się na scenie niewłaściwie przygotowany, zrobiliśmy krzywdę sobie i naszym fanom. Mimo wszystko zdecydował się złożyć pozew w piątkowy wieczór, w weekend przed Grammy, co jest całkowitym zlekceważeniem niezbędnego dla nas okresu przygotowań przed tak ważnym wydarzeniem. Tą decyzją sprawił, że nie było możliwości, żeby z nami wystąpił, ale oczywiście zaprosiliśmy go na ceremonię – zarówno Grammy, jak i MusiCares.

Pewnym jest zatem, że Kramer nie pojawi się z zespołem podczas Grammy. Nie wiadomo jednak, jak potoczą się dalsze losy perkusisty. To szczególnie istotne również z powodu zbliżającego się światowego tournée zespołu.

%%REKLAMA%%

Aerosmith przyjedzie do Polski 12 lipca 2020 roku i wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Przed nimi zaprezentuje się zespół Rival Sons, który jest jednym z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia, wykonujący klasycznego hard rocka. Grupa w 2019 roku wydała ciepło przyjęty album „Feral Roots”.


REKLAMA

Metallica – Wydanie Specjalne” cały czas dostępne jest w naszym sklepie internetowym. Ponadto od teraz ponownie kupisz je w wybranych salonach prasowych (Empik, inMedio oraz Relay). Cena pisma to jedyne 19,99 zł.

Na 144 stronach „Metallica – Wydanie Specjalne” znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli dwanaście szczerych wywiadów
  • Za kulisami polskich koncertów: wódka w Katowicach i Dżem w Krakowie
  • I wiele, wiele więcej!

Rozglądaj się za taką okładką:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także