Członkowie Queen są w kontakcie z Johnem Deaconem? Zaskakujące słowa Briana Maya!

/ 19 października, 2020


Queen i Adam Lambert odnoszą sukcesy na całym świecie. Wielu fanów zastanawia się, co dzieje się z basistą Johnem Deaconem, który przeszedł na muzyczną emeryturę w 1997 roku.


John Deacon nie wystąpił pod szyldem Queen od 1997 roku, gdy poinformował, że przechodzi na muzyczną emeryturę. Grupa miała już dwóch wokalistów, wciąż koncertuje i odnosi sukcesy, ale Deacon nie bierze w tym procesie aktywnego udziału. Warto jednak zaznaczyć, że wciąż jest partnerem biznesowym Maya i Taylora.

Wielu fanów zastanawia się, co właściwie dzieje się z legendarnym basistą Queen… W wywiadzie dla Express.co.uk Brian May odpowiedział na pytanie, czy członkowie zespołu są w kontakcie z Deaconem:

Nie jesteśmy. To decyzja Johna. Nie chce się z nami kontaktować; chce, żeby zostawić go w spokoju. To jego wybór i wydaje mi się, że tego potrzebuje. Jemu zależy na prywatności i musimy to uszanować.

May zdradził jednocześnie, że wie, iż Deacon nie ma problemu z tym, co obecnie dzieje się w Queen:

Z tego co wiem, z jego strony wszystko jest OK. Gdyby nie było, na pewno byśmy się o tym dowiedzieli. Taki mamy układ.

John Deacon był członkiem Queen w latach 1971-1997 i brał udział w tworzeniu wszystkich albumów zespołu. Choć nie występuje z legendarną formacją, wciąż formalnie jest jej członkiem i ma głos w sprawie jej funkcjonowania.

Interesuje Cię historia brytyjskiej legendy rocka? Sięgnij po „Queen – Wydanie Specjalne”. Pismo dziś trafiło do sprzedaży – jest dostępne w kioskach i salonikach prasowych, a także w naszym e-sklepie.

„Queen – Wydanie Specjalne” – KUP TERAZ na TerazRock.com

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie TR-WS-Queen-806x1024.jpg
KOMENTARZE

Przeczytaj także