Czy Iron Maiden wykona „Senjutsu” w całości w Warszawie?

/ 23 lipca, 2022


Zespół Iron Maiden już w niedzielę zagra w Warszawie. Czy jest szansa na to, że wykona w całości nowy album?


Iron Maiden, który jest bohaterem jednego z naszych Wydań Specjalnych, jest w trasie koncertowej po Europie. Gdy trasa ta pierwotnie planowana była na 2020 rok, miała odbyć się pod hasłem „Legacy Of The Beast” i skupiać się na największych przebojach zespołu. W 2021 roku zespół jednak wydał nowy album „Senjutsu”.

W wywiadach Bruce Dickinson przyznawał, że pojawił się pomysł, aby Iron Maiden wykonywał na żywo nowy album w całości. Dodał jednak, że nie będzie tego robił na aktualnej trasie.

Bruce Dickinson w rozmowie z „Talk Is Jericho” powiedział:

Plan, który mamy, nie jest żadną tajemnicą. Myślę, że wszyscy inni już o tym mówili – będziemy, mam nadzieję, planowali zagranie całego „Senjutsu” od początku do końca, ale oczywiście nie na tej trasie. Wszyscy mamy świadomość, że to jest coś, co naprawdę zagorzali fani prawdopodobnie pokochają, a inni ludzie powiedzą: „Hmm, nie chcę tego oglądać”. Więc rozwiązaniem będzie granie w mniejszych miejscach. Takich, które wyprzedane zostaną przez naszych największych fanów.

Co więc Iron Maiden zagra w Warszawie, 24 lipca, na stadionie PGE Narodowy? Poniżej znajduje się standardowa setlista tej trasy. UWAGA! Jeśli nie chcesz sobie psuć niespodzianki, nie czytaj dalej!

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

 1. Senjutsu
 2. Stratego
 3. The Writing on the Wall
 4. Revelations
 5. Blood Brothers
 6. Sign of the Cross
 7. Flight of Icarus
 8. Fear of the Dark
 9. Hallowed Be Thy Name
 10. The Number of the Beast
 11. Iron Maiden
 12. The Trooper
 13. The Clansman
 14. Run to the Hills
 15. Aces High

A zatem tylko trzy utwory na początek będą z nowej płyty. Reszta to przekrój przez największe dokonania Iron Maiden.

KOMENTARZE

Przeczytaj także