Czy jest szansa na powrót Acid Drinkers w oryginalnym składzie? Litza odpowiada

/ 31 sierpnia, 2023
fot. Rofilp


Czy jest możliwe, że kiedyś jeszcze zobaczymy na scenie oryginalny skład Acid Drinkers?


Acid Drinkers to jeden z najważniejszych zespołów metalowych polskiej sceny. Do 1998 roku grupa działała w niezmienionym składzie z gitarzystą Robertem „Litzą” Friedrichem. Od tamtej pory jego miejsce zajmowali inni gitarzyści, od 2017 roku jest to Łukasz „Dzwon” Cyndzer.

Czy jest jednak możliwe, że Litza powróci do Acid Drinkers? Ostatnio reaktywował się Flapjack z Litzą na gitarze i wydał nowy album zatytułowany „Sugar Free”. Friedrich nadal aktywnie działa z Luxtorpedą, 2tm2,3 i Arką Noego. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przyznaje, że nie ma problemu z pogodzeniem obowiązków:

Doba jest elastyczna, nie trzeba spać (śmiech). Mam dużo czasu, również na rodzinę i wnuki. Jeśli lubisz to robić to czas nie gra roli.

Czy jest w takim razie możliwy jego powrót do Acid Drinkers? Na to pytanie odpowiada:

O tym musiałby zadecydować Tomasz Pukacki.

Acid Drinkers od 2020 roku ma przerwę w koncertowaniu. W niedawnym wywiadzie dla portalu „Televizornia” Tomasz „Titus” Pukacki mówił:

Z Acidem jest ciekawa sytuacja. Myśmy zagrali ostatnio chyba we wrześniu 2019, potem przyszła zaraza i ja musiałem odpocząć. Muszę koniecznie złapać oddech od Acids i rozejrzeć się po świecie, co jeszcze jest. I tak jakoś ta przerwa trwa, nikt nie naciska i bardzo dobrze. Przez 30 lat nagraliśmy 15 czy 16 albumów, zagraliśmy 3000 koncertów. Myślę, że to najwyższy czas, żeby albo złapać oddech i zrobić sobie przerwę, albo wpaść do rowu, wytarzać się w nim i już z niego nie wyjść. (Reaktywacja) może kiedyś ruszy, ale nie chcę robić nic na siłę. Musi się wszystkim zachcieć. Wtedy to będzie szczere.

We wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży znajdziecie obszerny wywiad z Litzą, Ślimakiem i Maciejem Jahnzem o reaktywowanym Flapjacku.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także