Czy Led Zeppelin i Fleetwood Mac zagrają na Glastonbury 2020?

/ 14 października, 2019

Festiwal Glastonbury powraca w 2020 roku. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane, mimo że nie znamy jeszcze headlinerów. Wśród internautów krążą plotki, że na jubileuszowej edycji festiwalu, który w przyszłym roku będzie obchodził 50. urodziny, mogą wystąpić zespoły Led Zeppelin lub Fleetwood Mac.

Zapał fanów ostudził jednak dziennikarz BBC, Steve Knibbs, który napisał na Twitterze powołując się na informacje organizatorów:

Dzisiaj @CheltLitFest i @EmilyEvais potwierdzili, że Fleetwood Mac i Led Zeppelin nie zagrają na Glastonbury 50, ale będzie parę niespodzianek.

Wielu organizatorów festiwali próbowało w ostatnich latach namówić Led Zeppelin na jednorazową reaktywację, grupa jednak konsekwentnie odmawiała. W wywiadzie dla „Esquire” Robert Plant niedawno tłumaczył:

Nie powinieneś jednak ze mną rozmawiać, jeśli interesuje cię tylko powrót Led Zeppelin. John Bonham zmarł 38 lat temu, tyle wiem. To wszystko. Cała historia. Led Zeppelin było wspaniałą, płodną fabryką radości, ale tylko przez określony czas – to było trzech wspaniałych muzyków i wokalista, którzy żyli w pewnych czasach. Tamtych czasach. To nie powstrzyma mnie przed robieniem tego, co robię obecnie.

%%REKLAMA%%

Już 22 października do kiosków i salonów prasowych trafi Wydanie Specjalne poświęcone Led Zeppelin.

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli pięć szczerych wywiadów
  • Powroty po latach: Filadelfia, Londyn i Katowice
  • Solowe kariery Roberta Planta, Jimmy’ego Page’a oraz Johna Paula Jonesa
  • I wiele, wiele więcej!

Pismo będzie dostępne w regularnej sprzedaży za 19,99 PLN.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także