Czy po 15 grudnia koncerty będą mogły się odbywać? [NOWE OBOSTRZENIA]

/ 14 grudnia, 2021


14 grudnia opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów, które wejdzie w życie już 15 grudnia.


15 grudnia wejdą w życie nowe obostrzenia związane z pandemią COVID. Jedno z nich mówi o zamknięciu „klubów nocnych, dyskotek i obiektów udostępniających miejsce do tańczenia„, mające obowiązywać aż do końca stycznia. Czy oznacza to, że koncerty zaplanowane w tym czasie w klubach będą odwołane?

Na szczęście nie, jak informuje w oświadczeniu Klub Progresja koncerty oraz widowiska cyrkowe traktowane są jako osobna kategoria i będą mogły się odbywać, ale na innych zasadach: tylko 30% obłożenia będą mogły stanowić osoby niezaszczepione. Reszta będzie musiała okazać certyfikat lub negatywny test na COVID.

Poniżej pełna treść oświadczenia Klubu Progresja:

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 informujemy, że zaplanowane koncerty MOGĄ SIĘ ODBYĆ. W myśl nowych przepisów „koncerty i widowiska cyrkowe” są oddzielną kategorią od „klubów nocnych, dyskotek i obiektów udostępniających miejsce do tańczenia” i mogą się odbywać w reżimie sanitarnym. Nowe zasady obowiązujące zgodnie z rozporządzeniem:

– od 15 grudnia maks. 30 proc. obłożenia. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat, ozdrowieńcy lub osoby z negatywnym wynikiem testu.

– przy wejściu sprawdzane będą certyfikaty COVID.

W przypadku pytań o poszczególne wydarzenia prosimy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami.

KOMENTARZE

Przeczytaj także