Damiano David mówi o najgłupszej teorii spiskowej jaką słyszał na temat Måneskin

/ 23 stycznia, 2023


Nagły sukces Måneskin zrodził różne teorie spiskowe na jego temat.


Måneskin zdobył popularność zwyciężając w konkursie Eurowizji w 2021 roku. Włoski zespół niemal z dnia na dzień stał się gwiazdą na całym świecie. Od tamtej pory grupa zagrała wiele koncertów na całym świecie, u boku takich gwiazd jak The Rolling Stones, a także na takich festiwalach jak Coachella.

Taka sytuacja, oprócz grona fanów, przysporzyła też Włochom hejterów, którzy rozpowszechniają na ich temat teorie spiskowe. W wywiadzie dla „The Guardian” wokalista Damiano David opowiedział o najgłupszej z nich:

Jest sporo ludzi, którzy nas kochają i są z nas dumni, ale jest też sporo konserwatystów, fanów tradycyjnego rock’n’rolla i faszystów, którzy nas nienawidzą z całego serca. Krąży teoria spiskowa mówiąca, że staliśmy się sławni, bo jesteśmy opłacani. Że pracujemy z włoskim rządem, żeby promować kulturę gender.

Basistka Victoria De Angelis dodaje:

Włochy są bardzo konserwatywnym krajem i krępuje ich, gdy ktoś nosi makijaż, wysokie obcasy, jest roznegliżowany albo nie jest hetero. Ale pieprzyć ich.

Nowy album zespołu Måneskin ukazał się 20 stycznia pod tytułem „Rush!”. Wiosną grupa ruszy w trasę koncertową, a 12 maja wystąpi na warszawskim Torwarze.

fot. Tommaso Ottomano

KOMENTARZE

Przeczytaj także