Damon Albarn odrzucił ofertę współpracy z Prince'em z powodu pewnego zakazu

/ 1 czerwca, 2018

W wywiadzie dla Radio X Damon Albarn wspomniał, jak kilka lat temu został zaproszony do studia Purple One, gdzie miał nagrywać z samym Prince’em. Damon był o krok od wyrażenia zgody, kiedy dowiedział się, że w studiu nie wolno palić.

Orange Warsaw Festival – najważniejsze informacje

Albarn postanowił, że w takim razie nie zgodzi się na udział w sesji:

Lubiłem wypić drinka i zapalić. Już nie palę, rzuciłem to, ale jeśli nie możesz być sobą… Gdybym zaprosił kogoś do mojego studia, byłby moim gościem, nie narzucałbym mu tego typu warunków.

Mogłem oczywiście zapalić na zewnątrz, gdybym musiał, ale byłbym przecież bardzo zaaferowany, prawda? W końcu pracowałbym z samym Prince’em. Wolałem więc zrezygnować i nie wkurzać się całą tą sytuacją. To jedna z tych decyzji, których żałuję.

Zespół Gorillaz, którym dowodzi Damon Albarn zapowiedział wydanie nowej płyty.

Następca znakomitego albumu „Humanz” będzie nosić tytuł „The Now Now” i ukaże się 29 czerwca 2018 roku. Na album złoży się 11 piosenek, które wyprodukowali Gorillaz, James Ford i Remi Kabaka. Nagrania odbyły się w lutym 2018 roku w londyńskim Studio 13. Stały skład Gorillaz to 2D, Murdoc Niccals, Russel Hobbs i Noodle. Jednak tym razem, czasowo niedysponowany Murdoc został zastąpiony na gitarze basowej przez kreskówkowego łobuza z Gangreen Gang o imieniu Ace.

Przypomnijmy: zespół Gorillaz będzie jednym z headlinerów tegorocznej edycji festiwalu Open’er, który odbędzie się w Gdyni – grupa wystąpi w piątek, 6 lipca. W ubiegłym roku formacja dowodzona przez Damona Albarna – po raz pierwszy – odwiedziła nasz kraj i zagrała dwa koncerty: w Warszawie oraz Katowicach.

Nową płytę promuje utwór „Humility

Gorillaz to wirtualny zespół stworzony przez Damona Albarna (lidera Blur) oraz rysownika Jamiego Hewletta w 1998 roku. W swojej twórczości mieszają rock, hip-hop z m.in. elektroniką. Do tej pory wydali pięć studyjnych krążków, ich dyskografię zamyka – wcześniej wspomniany – album „Humanz”, który trafił na sklepowe półki w kwietniu 2017.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także