Dani Filth (Cradle Of Filth): Gene Simmons opatentowałby powietrze

/ 11 września, 2017

Kilka miesięcy temu Gene Simmons z Kiss postanowił opatentować metalowy symbol polegający na utworzeniu „rogów” z uniesionych jednocześnie palców wskazującego i ostatniego. Wywołał tym oburzenie dużej części metalowej społeczności.

Facebook zamierza wkroczyć do przemysłu muzycznego

Jedną z osób, która dorzuciła własne zdanie do tej dyskusji jest lider zespołu Cradle Of Filth, Dani Filth. W rozmowie z francuskimi mediami powiedział:

Myślę, że Wendy Dio już powiedziała, że Ronnie stosował go pierwszy, ale nie wymyślił go. To starożytny symbol.

Gene Simmons jest po prostu głupi. Gdyby mógł, opatentowałby powietrze. Pewnie i tak wszystko wynalazł – żarówki nie wynalazł Edison, tylko on. Wynalazł też drzewa, buty, chodzenie. Wszystko przypisuję wielkiemu Gene’owi Simmonsowi.

Gene Simmons wprawdzie wycofał się już z pomysłu opatentowania tego symbolu, ale przyznaje, że nie żałuje go, argumentując:

Wszyscy, którzy myślą, że to głupie: najgłupszą rzeczą jaką zrobiłem było nakładanie więcej makijażu i noszenie wyższych obcasów niż wasze matki. Ludzie mówią: „Nie możesz tego robić”. A właśnie, że mogę. Mogę robić, co tylko chcę.

Ronnie James Dio, który spopularyzował ten gest, twierdził, że nie wymyślił go, gdyż jest to tradycyjny włoski symbol, mający odstraszać zło.

Jestem włoskiego pochodzenia. Moi dziadkowie przybyli do Ameryki z Włoch i byli przesądnymi ludźmi. Kiedy byłem mały i szedłem z babcią ulicą, robiła ten gest, kiedy coś zobaczyła. Co to jest? Później dowiedziałem się, że to „maloik”, gest mający chronić przed złym urokiem. Nie wymyśliłem go więc, ale rozpowszechniłem i uczyniłem istotnym, zwłaszcza wykonując go w Black Sabbath, który i tak miał tę niesamowitą nazwę. Wykonywałem go tyle razy, że kojarzony jest ze mną bardziej niż z kimkolwiek innym, choć Gene Simmons powie ci, że to on go wymyślił. Ale Gene wymyślił oddychanie, buty i wszystko inne.

Antropolodzy zgadzają się, że symbol ten jest popularny w krajach śródziemnomorskich, zwłaszcza we Włoszech, gdzie nazywa się „malocchio”, jednak znany jest też w Indiach.

W muzyce rockowej pojawił się już na długo przed Kiss.

Można go znaleźć na tylnej stronie okładki płyty „Witchcraft Destroys Minds & Reaps Souls” zespołu Coven z 1969 roku, a także na okładce „Yellow SubmarineThe Beatles z 1968 roku, wykonywany przez rysunkową postać Johna Lennona.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także