Danzig. Poznaj okładkę i datę premiery nowej płyty

/ 21 marca, 2017

Nowa płyta Danzig trafi do sprzedaży 19 maja 2017 roku. Jej tytuł to „Black Laden Crown” i ma zawierać łącznie 50 minut nowego materiału. Poprzedni album z premierowym materiałem, jaki wydał Danzig ukazał się w 2010 roku pod tytułem „Deth Red Sabaoth”. W 2015 roku artysta wydał płytę z przeróbkami „Skeletons”.

Glenn Danzig nie wie, co dalej z Misfits

Wydaniu płyty „Black Laden Crown” towarzyszyć ma dwudniowy festiwal Blackest Of The Black w Oak Canyon Park w Kalifornii, w dniach 26-27 maja 2017 roku. Wystąpi na nim ponad 20 artystów, a Danzig zamknie całą imprezę.

Grupa będzie promowała album „Black Laden Crown”, którego okładkę możecie obejrzeć poniżej.

Okładka płyty Black Laden Crown grupy Danzig

Co dalej z Misfits?

W zeszłym roku Glenn Danzig powrócił wraz z oryginalnym składem zespołu Misfits. Koncerty reaktywowanego składu cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak lider nie jest skory nagrywać nową płytę z grupą. W wywiadzie dla „The New York Times” powiedział:

Jeśli będzie jeszcze jedna płyta Misfits, prawdopodobnie musiałbym napisać ten materiał. A ja mam mnóstwo do roboty, więc nie wiem.

Ostatnim albumem, jaki Misfits nagrali z Glennem Danzingiem przy mikrofonie jest „Earth A.D./Wolfs Blood” z 1983 roku. Po odejściu z grupy Glenn najpierw funkcjonował z zespołem Smahain, a potem pod szyldem Danzig nagrał szereg cieszących się popularnością albumów, w tym „Danzig II: Lucifuge” i „Danzig III: How the Gods Kill”, którego 25. rocznica wydania wypada na 2017 rok. Z tej okazji latem tego roku Danzig zamierza dać serię koncertów, na których będzie wykonywał głównie utwory z tej płyty.

Misfits tymczasem reaktywowali się w połowie lat 90. i nagrywali albumy pod przewodnictwem basisty Jerry’ego Only. Z grupą występowali na scenie tak słynni muzycy, jak Marky Ramone, Marc Rizzo i Dave Lombardo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także