Daria Zawiałow i inni dołączyli do składu Great September Festival

/ 22 czerwca, 2022


Poznaliśmy kolejne gwiazdy, które dołączyły do składu Great September Festival.


Największy showcase’owy festiwal w Polsce – Great September Festival – odbędzie się 15-17 września w Łodzi. Debiutanci, którzy wystąpią na wydarzeniu, mają szansę w kolejnym roku zapełnić największe sale koncertowe w Polsce. Oprócz tego w Łodzi zagrają najchętniej słuchani obecnie artyści i artystki.

Do składu festiwalu dołączyły kolejne gwiazdy. Wśród nich jest Daria Zawiałow, która w zeszłym roku powróciła z albumem „Wojny i noce”. Oprócz tego skład zasilą też Jerzyk Krzyżyk, Optical Sun, Shyness!, Niemoc, Sad Smiles, Kathia, Syndrom Paryski, Zalia, Dziwna Wiosna, Węże i Drewnofromlas. Do tej pory na festiwalu zostali ogłoszeni następujący artyści: Ralph Kaminski, Julia Wieniawa, Kamil Hussein, Martin Lange, Atlvnta, bracia Kacperczyk, Szczyl, waluśkraksakryzys, Stanislavv, Ignacy, Rubens, Frank Leen, Ikarus Feel, Jakub Skorupa, Oysterboy, Michał Anioł, Heima i inni.

Aktualny skład możecie zobaczyć poniżej. Kolejne ogłoszenia wkrótce.

Tak organizatorzy podsumowują ideę festiwalu:

Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia. To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break. W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF. Inicjatywa o pełnej nazwie Great September Showcase Festival & Conference łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy czekają na odkrycie (i jako gwiazdy tu wrócą, za kilka lat…). Rozmowy kuluarowe i nieformalne spotkania towarzyszyć będą oficjalnej części konferencyjnej, z dyskusjami panelowymi i warsztatami poświęconymi najważniejszym wyzwaniom gwałtownie zmieniającej się branży muzycznej.

Za festiwal odpowiadają Artur Rojek znany z OFF Festival oraz Łukasz Minta, twórca Spring Break.

KOMENTARZE

Przeczytaj także