Dark Tranquillity opublikowali teledysk promujący nowy album [WIDEO]

/ 30 października, 2020


Album „Moment” doczekał się kolejnej zapowiedzi – tym razem w postaci teledysku przygotowanego na potrzeby singla „The Dark Unbroken”.


Pierwszy od czterech lat nowy album Dark Tranquillity zatytułowany „Moment” będzie miał swoją premierę 20 listopada tego roku. Szwedzki zespół kilka tygodni temu opublikował kompozycję „Phantom Days”, która była pierwszą zapowiedzią wydawnictwa. Ostatnio natomiast pojawił się singiel pt. „Identical to None”.

Teraz zespół pochwalił się kolejną kompozycją. Na potrzeby „The Dark Unbroken” powstał oficjalny teledysk, którego reżyserem jest Erik Eger, a zdjęcia do niego wykonano w okolicy Göteborga:

Nowy album Dark Tranquillity powstał po zmianach w składzie, które dokonały się w ostatnim czasie. Szeregi szwedzkiego zespołu uzupełnili Christopher Amott (eks Arch Enemy) i Johan Reinholdz (Nonexist). Wydawnictwo powstało w Nacksving Studios pod okiem Martina Brändströma oraz Jensa Bogrena (zajął się miksem i masteringiem w Fascination Street Studios).

Okładka płyty „Moment”:

Tracklista płyty „Moment”:

 1. Phantom Days
 2. Transient
 3. Identical to None
 4. The Dark Unbroken
 5. Remain in the Unknown
 6. Standstill
 7. Ego Deception
 8. A Drawn Out Exit
 9. Eyes of the World
 10. Failstate
 11. Empires Lost to Time
 12. In Truth Divided

Dyskografię Dark Tranquillity zamyka album „Atoma”, który miał swoją premierę w 2016 roku. Grupa funkcjonuje pod wspomnianą nazwą od 1991 roku i ma na swoim koncie jedenaście albumów studyjnych. Szwedzki zespół – obok In Flames oraz At the Gates – uznawany jest za prekursora melodyjnego death metalu.

fot. Dirk Behlau

KOMENTARZE

Przeczytaj także