Daron Malakian nie pozostawia złudzeń co do przyszłości System Of A Down

/ 7 lipca, 2018

Jeszcze kilka miesięcy temu krążyły plotki dotyczące możliwości nagrania nowej płyty przez System Of A Down. Teraz szanse na nową muzykę grupy spadły właściwie do zera. Potwierdza to Daron Malakian w wywiadzie dla „Ultimate Guitar”.

Serj Tankian wystąpił w dokumencie CNN o Armenii

Gitarzysta, który właśnie przygotowuje się do premiery drugiego albumu zespołu Scars On Broadway, zapytany, co z System Of A Down, odpowiedział:

Gramy koncerty. Mamy zabukowane pięć występów na październik. Na festiwalu w Meksyku pierwszego dnia zagram z Systemem a drugiego ze Scars. Oba zespoły współistnieją, ale komponuję tylko dla Scars. Z Systemem gramy stare kawałki z pięciu naszych płyt, ale jeśli chodzi o nagranie nowego albumu to nie potrafimy dojść do porozumienia.

Nie mam z tym problemu, frustrujące było tylko to, że musiałem czekać tyle lat, by wydać te piosenki. Nie planujemy nowego albumu System Of A Down. Nie mogę nikogo za to winić. Niektórzy członkowie zespołu mają żony i dzieci, ja nie mam ani żony, ani dzieci. Ludziom z biegiem czasu zmieniają się priorytety.

Mówię ludziom, żeby słuchali muzyki nie zwracając uwagi na etykiety. Te same piosenki nagrałbym prawdopodobnie dla System Of A Down. Nowe piosenki Scars On Broadway nie będą odległe temu, co znalazłoby się na nowej płycie Systemu.

Album „Dictator Scars On Broadway ukaże się 20 lipca.

O wydaniu solo piosenek przygotowanych z myślą o System Of A Down poinformował także wokalista Serj Tankian:

Mam pięć rockowych piosenek, które napisałem z zamiarem umieszczenia na płycie SOAD, ale wygląda na to, że ona nie dojdzie do skutku, więc dokończę je i wydam na solowej płycie EP, albo na ścieżce dźwiękowej do mojego filmu, gdyż są ze sobą powiązane.

Serj Tankian pracuje nad ścieżką dźwiękową do filmu „Spitak” Aleksandra Kotta, opowiadającego o niszczycielskim trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Armenię w latach 80. XX wieku. Nie wiadomo jednak, czy to ten film miał na myśli, gdyż ponoć podjął też pracę nad animowanym musicalem „Fuktronic” oraz nad filmem autobiograficznym, który ma ukończyć w 2019 roku.

rf | fot. Bartek Koziczyński

KOMENTARZE

Przeczytaj także