Daron Malakian (SOAD) tłumaczy fascynację Charlesem Mansonem

/ 20 maja, 2019

Daron Malakian przyznaje, że jest zafascynowany postacią Charlesa Mansona. Dał temu wyraz, choćby po jego śmierci, gdy opublikował zdjęcie w koszulce Mansona.

Zobacz zwiastun filmu Quentina Tarantino o morderstwach Mansona

Gitarzysta System Of A Down i Scars On Broadway w wywiadzie dla „Talk Is Jericho” tłumaczy swoją fascynację:

Nigdy nie interesowały mnie jego morderstwa. Ale oglądałem jego przesłuchania i odkryłem, że przedstawiał swoje racje w bardzo wyjątkowy i interesujący sposób, co czyniło go oryginalnym. Nie był głupim gościem. Ta jego odsłona była dla mnie interesująca.

Ludzie myślą, że popieram mordercę. OJ Simpson dokonał strasznych rzeczy, ale nie można mu odmówić, że był genialnym zawodnikiem. Pod wieloma względami zgadzam się z poglądami Mansona na społeczeństwo. Uważam, że są interesujące.

Utwór „ATWA” z płyty „Toxicity” nawiązuje do filozofii ekologicznej Mansona zawierającej się w słowach Air, Trees, Water, Animals and All The Way Alive.

Po śmierci Charlesa Mansona, Daron Malakian opublikował na Facebooku słowa, które nie spodobały się wielu fanom:

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci Charlesa Mansona. Podczas powstawania albumu „Toxicity” wywiady z Mansonem i jego muzyka bardzo mnie inspirowały. Utwór „ATWA” zatytułowałem tak, jak nazywała się jego ekologiczna organizacja. Interesują mnie jego przemyślenia i poglądy na temat społeczeństwa, a nie morderstwa. Obraz na tym zdjęciu to obraz namalowany na moją prośbę przez mojego ojca, który potem wykorzystałem w utworze „Fucking” Scars On Broadway, wydanym na limitowanym winylu.

W reakcji na negatywne komentarze fanów Daron Malakian napisał:

Wszystko, co wiecie o Mansonie, zostało wam sprzedane przez media, nie winię was więc za te komentarze.

Manson miał też bardzo trafne spostrzeżenia na temat społeczeństwa i środowiska, z którymi dyskutować nie potrafiliby nawet ci, którzy się na mnie oburzają, mówiąc, że jestem odrażający. Rzekłbym, że to wy jesteście odrażający, jeśli nie zgadzacie się z tymi poglądami.

Gdyby Manson był jakimś idiotą, który zabija ludzi, nie inspirowałby mnie. Nie popieram morderców pod żadną postacią.

Manson był geniuszem, który potrafił artykułować swoje myśli w bardzo mądry sposób. Taki Manson inspirował mnie jako artystę.

Wszyscy ci, którzy się cieszą, że umarł i że powinien spłonąć w wyimaginowanym piekle, sami powinni się wstydzić. Jesteście równie źli, co mordercy, których tak nienawidzicie.

%%REKLAMA%% 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także