Dave Gahan mówi, jaki błędny wniosek wiele ludzi wysnuwa na temat nowej płyty Depeche Mode

/ 7 marca, 2023
fot. Anton Corbijn


Wokalista Depeche Mode wyjaśnia, że wiele osób ma złe wyobrażenie na temat nowego albumu zespołu.


24 marca ukaże się najnowszy album Depeche Mode zatytułowany „Memento Mori”. Album ukazuje się niecały rok po śmierci Andy’ego Fletchera, który zmarł nagle 26 maja 2022 roku. Wiele osób wychodzi z założenia, że tytuł płyty oraz treść niektórych utworów, w tym singlowego „Ghosts Again”, nawiązuje do tej tragedii.

W wywiadzie dla „Virgin Radio Italy” wokalista Dave Gahan wyjaśnia, że tak nie jest:

Wiele osób natychmiast zakłada, że tytuł płyty czy „Ghosts Again” to hołd dla Fletcha, ale one powstały jeszcze przed jego śmiercią. Zaczęliśmy rozmawiać o płycie pod koniec 2021 roku. Mart przysłał mi kilka piosenek, a jedną z pierwszych była „Ghosts Again”. Płytę zrobiliśmy niemal w całości w domu Martina, ma tam świetne studio. Wszystkie piosenki zostały napisane jeszcze przed odejściem Fletcha. Fletch miał dołączyć do nas w studiu, gdy nagrywaliśmy.

Depeche Mode wyda album „Memento Mori” 24 marca. Niedługo później rozpocznie koncertową promocję wydawnictwa. Zespół pojawi się również w Polsce – 2 sierpnia zagra na PGE Narodowym w Warszawie, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie.

Wszystko o Depeche Mode znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, dostępnym w sprzedaży.

DEPECHE MODE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także