Dave Gahan nie był pewien, czy chce wrócić z Depeche Mode

/ 7 grudnia, 2022
fot. Anton Corbijn


Depeche Mode w przyszłym roku wyda album i ruszy w trasę. Jednak mogło wydarzyć się inaczej.


Pomimo śmierci Andy’ego Fletchera w maju 2022 roku Depeche Mode zapowiedział, że w przyszłym roku wyda album „Memento Mori” i ruszy w trasę koncertową. Mogło być jednak inaczej i to nie tylko z powodu śmierci Andy’ego.

W wywiadzie dla „NME” Dave Gahan przyznał, że po poprzedniej trasie Depeche Mode nie miał ochoty powracać na scenę:

Nie dlatego, że nie było dobrze. Było świetnie. Ale za każdym razem, gdy wspinasz się na tę górę myślisz sobie „to wszystko, na tyle mnie stać”. Dlaczego tego nie zostawić? Ostatnią rzeczą, jakiej chciałem to nagranie płyty, która nie będzie moim zdaniem odzwierciedlała tego, kim z Martinem jesteśmy. Również nie chciałem wyruszać w wielką światową trasę w stylu Depeche Mode, jeśli nie będę tego w 100 procentach pewny. Wciąż nie jestem! Jestem pewny w 75 procentach. To lepiej niż zero. Ale nigdy nie było to zero. Gdy nagrywałem „Imposter” byłem w 25 procentach pewny.


Wszystko o Depeche Mode znajdziesz w najnowszym Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, które jest już w naszym sklepie, a do sprzedaży stacjonarnej trafi 8 grudnia.

DEPECHE MODE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE


Depeche Mode wystąpi w Polsce na dwóch koncertach: 2 sierpnia 2023 zagra na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a 4 sierpnia w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na oba koncerty są już w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także