Dave Grohl opowiedział o pierwszym koncercie, jaki zobaczył na żywo

/ 16 grudnia, 2020

Były muzyk Nirvany i założyciel Foo Fighters zapytany został o pierwszy zespół, jaki kiedykolwiek zobaczył podczas scenicznego występu.


Zwykle pierwsze koncertowe doświadczenie ma wpływ na późniejsze życie artysty. Podobnie było z wokalistą Foo Fighters, który postanowił powiedzieć nieco więcej o pierwszym scenicznym występie, który zobaczył na żywo.

Co ciekawe, prowadzący z radia Q104.3 New York zaproponował Grohlowi pewną grę – miał bowiem wskazać pierwszy zespół, który zobaczył na żywo, ponieważ będzie musiał trafić z tymi muzykami kwarantannę. Rozbawiony pytaniem muzyk odpowiedział:

Boże… Pierwszym zespołem, który zobaczyłem na koncercie, był Naked Raygun, czyli punkrockowcy z Chicago. Zobaczyłem ich przez niewielką dziurkę w ścianie przy ulicy Wrigley Field, klub nazywał się Cubby Bear. To był 1982, może 1983 rok.

Nigdy wcześniej nie widziałem występu na żywo, a mój kuzyn zabrał mnie na występ punk rockowego zespołu – to zmieniło moje życie. Gdybym więc był na kwarantannie z jednym z moich lubionych punk rockowych zespołów wszech czasów, to najprawdopodobniej byłbym w niebie.

Zespół Foo Figherts zapowiedział niedawno nowy album zatytułowany „Medicine At Midnight”. Będzie on miał swoją premierę 5 lutego 2021 roku. Wydawnictwo zapowiada opublikowany podczas zapowiedzi płyty singiel pt. „Shame Shame”:

KOMENTARZE

Przeczytaj także