Dave Grohl słucha pierwszego utworu, który napisał

/ 1 lutego, 2017

„Gods Look Down” to pierwszy utwór, jaki kiedykolwiek napisał i samodzielnie zagrał Dave Grohl. Miało to miejsce prawdopodobnie w 1989 roku, a kawałek powstał na potrzeby zespołu Scream, który współtworzył muzyk podczas swojego pobytu w Waszyngtonie. Choć utwór został opublikowany w 1993 roku, wszyscy o nim zapomnieli, a szczególnie sam autor, który miał okazję zapoznać się ze swoim „dziełem”.

Foo Fighters zagra na Open'er Festival

Odsłuch miał pojawić się w serialu „Sonic Highway”, który Foo Fighters przygotowało dla HBO. Ostatecznie jednak fragment filmu z utworem „Gods Look Down” do telewizji nie trafił, ale na szczęście nie zaginął. W sieci opublikował go Barrett Jones, który jest właścicielem Laundry Room Studios i współproducentem debiutanckiej płyty Foo Fighters.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na utwór „Gods Look Down”, ale również na reakcję Dave’a Grohla:

Nowy album Foo Fighters już powstaje?

Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wszystko wskazuje na to, że zespół Foo Fighters cały obecny rok poświęci na nagrywanie nowego albumu. Następca „Sonic Highways” może ukazać się już na początku przyszłego roku, ale to oczywiście nic pewnego.

Dość przypadkowo o planach zespołu powiedział Dave Graham, który organizował jeden z amerykańskich koncertów Foo Fighters:

Muzycy z Foo Foghters cały rok poświęcą na nagrywanie nowej płyty, więc impreza BottleRock może być jedyną, na jakiej pojawią się w Ameryce Północnej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Foo Fighters będzie jedną z gwiazd Open’er Festivalu 2017. Amerykanie są jednym z headlinerów imprezy, która odbędzie się między 28 czerwca a 1 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Inną ogłoszoną już gwiazdą jest formacja Radiohead.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także