Dave Grohl wyjawia, który teledysk Foo Fighters nawiązuje do „Smells Like Teen Spirit”

/ 19 września, 2018

Dave Grohl dołączył do Nirvany, gdy ta przygotowywała się do nagrań albumu „Nevermind”. To na tej płycie znalazł się jeden z najsłynniejszych utworów w historii rocka, jakim jest „Smells Like Teen Spirit”. Okazuje się, że jeden z teledysków Foo Fighters do niego nawiązuje.

Foo Fighters i polityka? Dave Grohl stawia sprawę jasno

W wywiadzie dla „PBS” Dave Grohl wyjawił, że chodzi o utwór „Run” z najnowszej płyty Foo Fighters, jaką jest „Concrete And Gold”, nazywając go „antytezą” słynnego teledysku Nirvany:

Tam była sala gimnastyczna w szkole średniej, gdzie nauczyciele próbowali zapanować nad uczniami. A tutaj mamy dom starców, w którym dochodzi do zamieszek. Wszyscy ci starzy ludzie obalają tych, którzy ich pilnują.

Dla przypomnienia poniżej możecie obejrzeć obydwa teledyski.

Nirvana – „Smells Like Teen Spirit”

Foo Fighters – “Run”

Ostatnio podczas koncertu Foo Fighters w Seattle do grupy dołączył Krist Novoselic, wykonać utwór „Molly’s Lips” The Valelines, który to swego czasu wykonywała Nirvana. Jej wersja tej piosenki trafiła na płytę „Incesticide” z 1992 roku.

W składzie Foo Fighters gra także Pat Smear, który koncertował z Nirvaną podczas jej ostatniej trasy. Oznacza to, że na scenie wystąpiło aż trzech muzyków związanych z ostatnim wcieleniem Nirvany.

rf | fot. Brantley Gutierrez

KOMENTARZE

Przeczytaj także