Dave Mustaine (Megadeth) o walce z rakiem: To doświadczenie otwierające oczy

/ 4 maja, 2022

Dave Mustaine, u którego w 2019 roku zdiagnozowano nowotwór gardła, opowiedział w niedawnym wywiadzie o swojej walce z chorobą.


Podczas rozmowy z Full Metal Jackie wokalista i lider Megadeth opowiedział o swojej chorobie, a także jej konsekwencjach. Przypomnijmy, że u Mustaine’a w maju 2019 roku zdiagnozowano raka gardła. Leczenie okazało się skuteczne, a sam zainteresowany czuje się dobrze.

Oto co powiedział Dave Mustaine na temat walki z nowotworem i swojej aktualnej kondycji:

Teraz, dzięki Bogu, jestem wolny od raka. Właśnie poszedłem na wizytę do radiologa i powiedział mi, że październik 2019 roku to miesiąc, w którym uznali, że jestem zdrowy. Tak więc zbliżam się powoli do trzeciej rocznicy.

Już nawet o tym nie myślę. Ale to było coś, co sprawiło, że zacząłem się zastanawiać nad życiem w ogóle. Nie tyle nad tym, co robię, gdy wychodzę na scenę, ale nad tym, na ile naprawdę doceniam ludzi wokół siebie. Jak bardzo potrafię tolerować ludzi, którzy działają mi na nerwy? Co, gdy odeślę kogoś, kogo wkurzę i nigdy więcej go nie zobaczę? To było doświadczenie otwierające oczy.

Wokalista przyznał, że od momentu zdiagnozowania, jego życie codzienne bardzo się zmieniło, a on sam robi wszystko, żeby było – jak sam to nazwał – „czystsze”. Bardzo uważa na używki, a także regularnie się bada. Ma świadomość, że ryzyko nawrotu jest realne.

8 lipca ma ukazać się nowy album Megadeth zatytułowany „The Sick, The Dying, And The Dead”. Powstaje on od kilku lat, a opóźnienia w procesie twórczym wynikały z choroby Mustaine’a, pandemii, a w końcu wyrzucenia z szeregów formacji Davida Ellefsona.

W najbliższym czasie swoją premierę ma mieć promujący płytę singiel zatytułowany „Killing Time”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także