Dave Mustaine (Megadeth) o wpadce z piosenką Metalliki

/ 14 lutego, 2017

12 lutego 2017 roku w Los Angeles odbyła się 59. ceremonia wręczenia Nagród Grammy. Jednym z wielkich zwycięzców okazał się zespół Megadeth, który otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepsze metalowe wykonanie” za utwór „Dystopia” z najnowszej płyty. Nie obyło się jednak bez wpadki.

Metallica i Lady Gaga. Ogromna wpadka organizatorów Grammy!

Kiedy wyczytano nazwę Megadeth i zespół ruszył w kierunku estrady, odebrać nagrodę, z głośników popłynął utwór „Master Of PuppetsMetalliki. Dave Mustaine był pierwszym gitarzystą Metalliki, ale został z niej wyrzucony na początku 1983 roku tuż przed nagraniem debiutanckiego albumu, na który trafiły między innymi jego utwory. Od tamtej pory relacje między nim a członkami Metalliki często były napięte.

Niedzielną wpadkę organizatorów Dave Mustaine skwitował krótko na profilu w serwisie Twitter:

Nie można ich winić, że nie byli w stanie zagrać Megadeth.

 

Grammy dla Megadeth

Tegoroczna nagroda Grammy jest dopiero pierwszą dla zespołu Megadeth, który był nominowany do niej aż dwanaście razy. Niedawno w wywiadzie dla radia 95.5 KLOS Dave Mustaine skrytykował politykę przyznawania nagród Grammy:

Wydaje mi się dość męczące, że czasami wygrywają wykonawcy, którzy nie powinni wygrać. Zdarzało się tak ostatnimi laty. Nie chodzi tylko o te edycje, gdy my byliśmy nominowani, ale o wiele innych sytuacji – gdy wygrywał zespół, który nie miał nic wspólnego z metalem. Najsłynniejsza jest sytuacja z Jethro Tull.

Nawiązał tutaj do wpadki z 1989 roku, kiedy zamiast spodziewanej statuetki dla Metalliki w kategorii „Najlepsze wykonanie hadrockowe/metalowe”, zwyciężył zespół Jethro Tull, który nawet nie przybył na ceremonię, nie spodziewając się wygranej. Lider Megadeth przyznał jednak, że sam fakt nominacji jest dla niego zaszczytem.

Jestem naprawdę podekscytowany. Czasem trochę trudno nie być tym wszystkim zmęczonym, bo to nasza kolejna, już dwunasta nominacja. Nie zrozum mnie źle – świetnie być nominowanym. Kocham to – jednak porażka zawsze gorzko smakuje. Wiele osób pyta, czy chcę znów tam pojechać i niczego nie wygrać. Wspaniale jest być nominowanym, nawet jeśli się nie wygra. Liczy się, że zostało się docenionym i można pokazać się ludziom, którzy może nigdy o tobie nie słyszeli.

W tym roku szczęście również nie dopisało Metallice, która była nominowana w kategorii „Najlepszy rockowy utwór” za „Hardwired”, ale przegrała z „BlackstarDavida Bowiego.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także