Dave Mustaine (Megadeth) opowiada, jak walczy z rakiem

/ 28 listopada, 2019

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Dave Mustaine opowiedział o swojej walce z nowotworem jamy ustnej, którą toczy od kilku miesięcy.

James Hetfield i Bruce Dickinson wsparli Dave'a Mustaine'a w walce z rakiem

Zapytany, jaka była jego pierwsza reakcja, kiedy usłyszał diagnozę, Mustaine odparł:

Pomyślałem „o kurwa”, a zaraz potem: „Dobra, Mustaine, dasz radę”. Doszedłem do wniosku, że nie dam się pokonać chorobie. Nie dam się nawet jej przestraszyć. Zaczęliśmy więc ją kopać po dupie. Starałem sobie przypomnieć wszystkie sztuczki mające pomóc w oczyszczeniu ciała, jakie poznałem oraz rzeczy wyniesione ze sztuk walki. Mam nadzieję, że doprowadzę te sprawę do końca i już nigdy nie usłyszę o tej chorobie. Czuję się świetnie.

Ludzie na całym świecie modlą się za mnie, bardzo o siebie dbam i nie wyobrażam sobie innego wyniku. Interesuje mnie jedynie całkowite zwycięstwo.

Dave Mustaine zdradził, że w walce wsparli go między innymi James Hetfield, Bruce Dickinson, Ozzy Osbourne i Paul Stanley:

Jestem wszystkim bardzo wdzięczny. Jestem wdzięczny, że wsparli mnie nawet ci, którym dałem popalić moim zachowaniem i niewyparzoną gębą.

%%REKLAMA%%

Dave Mustaine, lider Megadeth, poinformował o zdiagnozowaniu u niego nowotworu gardła w czerwcu tego roku. W tej sytuacji trzeba było odwołać większość zaplanowanych na ten rok koncertów Megadeth, jednak choroba nie powstrzymała go przed pracą w studiu. Grupa aktualnie pracuje nad nowym albumem studyjnym, następcą wydanego w 2016 roku „Dystopia”. Premiera płyty przewidziana jest na 2020 rok.

Megadeth ma zaplanowane na przyszły rok koncerty z Five Finger Death Punch i Bad Wolves. Zespoły wystąpią 12 lutego na COS Torwar w Warszawie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także