Dave Mustaine (Megadeth): Menadżer Metalliki nazwał mnie mięczakiem

/ 5 grudnia, 2017

Dave Mustaine wyjawił, że menadżer Metalliki nazwał go mięczakiem, kiedy z powodów zdrowotnych nie był w stanie zagrać koncertu.

Reżyser filmu o Queen zwolniony

Chodzi o koncert Wielkiej Czwórki w Nowym Jorku, który odbył się 14 września 2011 roku. Kilka dni wcześniej Dave Mustaine trafił do szpitala, gdzie miał poddać się operacji kręgosłupa, na wskutek urazu, spowodowanego wieloletnim headbangingiem. Mustaine miał się wycofać z koncertu, jednak reakcja menadżera Metalliki, Petera Menscha sprawiła, że zdecydował się zagrać.

W programie „The Jasta Show” powiedział:

Grając koncert Wielkiej Czwórki na stadionie Yankee miałem kołnierz, a na scenę zawieziono mnie wózkiem golfowym. Wszędzie miałem porozlepiane kartki z napisem „nie machaj głową”. Gdybym machał, umarłbym, bo dwa dni wcześniej przyjęli mnie do szpitala i miałem się poddać operacji. Zadzwoniłem do mojego menadżera, Marka Adelmana i powiedziałem: „Grałem już z Metallicą, Anthraxem i Slayerem, grałem w Nowym Jorku, grałem na stadionie baseballowym, więc to dla mnie nic nowego. Muszę odwołać koncert, bo mam pilną operację. Adelman przekazał to managementowi Metalliki i ten gościu, którego imię kojarzy się z penisem… Dick, Peter czy jakoś tak… Peter! Więc Peter powiedział, że jestem mięczakiem. Stwierdziłem więc: „Dobra, jadę do Nowego Jorku”. Dali mi zastrzyki, kołnierz, poleciałem, zagrałem koncert i wróciłem. Nikt o tym nie wiedział oprócz niego. Kto więc jest mięczakiem?

Koncert w Nowym Jorku był jak dotąd ostatnim występem Wielkiej Czwórki, czyli Metalliki, Slayera, Megadeth i Anthraxu, która rozpoczęła swoją trasę 16 czerwca 2010 roku w Warszawie.

Ostatnio lider Megadeth zarzucił perkusiście Metalliki zachłanność, twierdząc, że Lars Ulrich wstrzymał premierę reedycji demówiki „No Life ‘Til Leather”.

James [Hetfield] skontaktował się ze mną 2 lata temu. Mieliśmy oficjalnie wydać demo „No Life ‘Til Leather” na płycie. 27 utworów, zdjęcia, ze wszystkimi bajerami. Rozmowy urwały się, gdyż Lars chciał zostać podpisany pod dwoma utworami, do których napisałem wszystkie nuty i słowa. Mam SMS-y. Spasowałem.

Tymczasem Lars Ulrich nie przejmuje się zarzutami, twierdząc, że mijający rok był najlepszy dla Metalliki w ostatnim ćwierćwieczu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także