Dave Mustaine twierdzi, że Lars Ulrich przypisał sobie autorstwo utworów, których nie napisał

/ 18 listopada, 2022
fot. Travis Shinn


Były gitarzysta Metalliki nie chciał się zgodzić na wydanie archiwalnego materiału z utworami podpisanymi przez Larsa.


Metallica miała pomysł, żeby wydać reedycję kasety demo „No Life ‘Til Leather” z 1982 roku, na której w jej składzie grał Dave Mustaine. Projekt ten został jednak odłożony na półkę, a Mustaine twierdzi, że nie doszło do porozumienia w kwestii praw autorskich.

W wywiadzie dla „Guitar” Mustaine, który był gitarzystą Metalliki w latach 1981-1983 twierdzi, że rozmawiał na ten temat z Jamesem Hetfieldem:

Pojawił się temat rozbieżności dotyczących praw autorskich, o które spieraliśmy się od lat. Powiedziałem Jamesowi, że zgodzę się, jeśli rozwiążemy ten problem. On odparł: „Tak, oczywiście”. Powiedziałem: „Te dwie piosenki napisaliśmy razem, więc podzielimy zyski 50/50. Lars ich nie napisał. Wiesz o tym. Nie wiem, dlaczego dajesz mu procent, ale ja nie będę tego robił. Nie podpiszę kolejnej umowy, która tak będzie twierdzić, bo nigdy się na to nie zgadzałem”. James powiedział: „No cóż, Lars inaczej to pamięta”. Odparłem, że w porządku. Jest jego wersja historii, moja wersja i prawda, która leży gdzieś pośrodku. To mu rozwaliło mózg i od tamtej pory nie rozmawialiśmy. Naprawdę chciałem się z nim zaprzyjaźnić. Powiedział mi, że trzy ostatnie projekty, jakie robili okazały się klapą i chcieli wykorzystać wszystkie kawałki, w których grałem. Zgodziłem się. Ale gdy tylko wspomniałem o tych trzech wersjach historii, temat się urwał.

Wszystko o historii Metalliki i jej dorobku znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi.

METALLICA WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

fot. Travis Shinn

KOMENTARZE

Przeczytaj także