Dave Navarro o samobójstwie: Byłem gotowy to zrobić

/ 11 czerwca, 2018

Dave Navarro wypowiedział się w temacie śmierci Anthony’ego Bourdaina. Popularny prezenter telewizyjny i szef kuchni, który prowadził programy kulinarno-podróżnicze popełnił 8 czerwca samobójstwo. Miał 62 lata.

Zakk Wylde zdradza plany Ozzy'ego Osbourne'a

Jego śmierć skomentował gitarzysta Dave Navarro, który również przeszedł mroczny etap w swoim życiu:

Nie mogę wypowiadać się w imieniu kogokolwiek, jak tylko swoim. Sam przez to przeszedłem, napisałem list pożegnalny, miałem plan, gromadziłem tabletki, zastanawiałem się, jak rozdzielić majątek pomiędzy członków mojej rodziny. Byłem gotowy odejść. Na szczęście, w geście ostatniej szansy, zwróciłem się po pomoc. Porozmawiałem z moimi najbliższymi przyjaciółmi i członkami rodziny. Poszedłem na terapię, szukałem pomocy u psychiatrów, w medycynie alternatywnej, nawet w szpitalu. Zdałem sobie sprawę, że z biegiem czasu emocje ulegają zmianom.

Wszechświat cały czas ewoluuje. Jesteśmy ulepieni z tej samej gliny. Ciągle się zmieniamy, czasem jest to przerażające, czasem piękne, czasem czujemy się samotni, a czasem kochani. Przeczekaj te chwile i daj szansę na zmianę. Mogę zapewnić, że w 100 procent nadejdzie.

Jeśli opanował was mrok, sięgnijcie po pomoc. Nie ma mroku bez światła.

W kwietniu tego roku Dave Navarro zorganizował koncert pod hasłem „Above Ground”, na którym plejada gwiazd wykonała w całości dwa klasyczne albumy: debiut The Velvet Underground oraz „Kings Of The Wild Frontier” Adam And The Ants.

W wywiadzie dla „Yahoo!” Navarro przyznał, że pomysł organizacji takiego koncertu zrodził się po śmierci Chrisa Cornella i Chestera Benningtona:

W zeszłym roku straciliśmy przez problemy psychiczne wielu przyjaciół. Nie jestem lekarzem, więc nie będę zastanawiał się, dlaczego postąpili tak, a nie inaczej. Ale bardzo mocno mnie zabolało, kiedy zmarł Chris Cornell. Poszedłem na jego pogrzeb i słuchałem Chestera Benningtona, tak pięknie śpiewającego dla swojego przyjaciela, a potem Chester sam odebrał swoje życie. Myślami wróciłem do czasów, kiedy sam czułem się samotny i miałem samobójcze myśli. Musiałem pokazać ludziom, że są inne drogi. Samobójstwo to nie jedyne rozwiązanie. Nie ma nic złego w szukaniu pomocy.

W niektórych przypadkach na samobójstwo wpływają narkotyki, ale zwykle uzależnienie od narkotyków ma związek z traumą z dzieciństwa. Osoby, które przeszły traumę mają tendencję do sięgania po narkotyki. Mogę zapewnić, jako osoba, która w dzieciństwie przeżyła ogromną traumę, że narkotyki wydają się naturalnym rozwiązaniem.

Matka Dave’a Navarro została zamordowana przez swojego byłego chłopaka, kiedy ten miał 15 lat.

rf | fot. tatu43

KOMENTARZE

Przeczytaj także