Monster Magnet odwołuje wszystkie koncerty z powodu choroby Dave'a Wyndorfa

/ 26 czerwca, 2019

Zespół Monster Magnet odwołuje zaplanowane na ten rok plany koncertowe. Powodem jest stan zdrowia wokalisty Davida Wyndorfa, który wymaga natychmiastowego leczenia.

David Wyndorf napisał na zespołowym profilu Facebookowym:

Niestety, ze względu na ostatnią diagnozę medyczną, która wskazuje na natychmiastową konieczność podjęcia leczenia jestem zmuszony odwołać letnie koncerty i trasę po Europie Monster Magnet. Mam nadzieję, że uda mi się powrócić na scenę na początku 2020 roku z trasą celebrującą „Powertrip”.

Migdałki! Kto by pomyślał, że sprawią taki problem? Cóż, moi lekarze tak właśnie myślą, a ja się z nimi zgadzam. Muszę poddać się natychmiast operacji albo będę ryzykował przewlekłą chorobę i to, że do końca życia będą brzmiał jak Jaba The Hut (niektórzy mogą twierdzić, że to nawet lepiej, ale wolę nie ryzykować). Jest mi bardzo przykro, że muszę wszystko odwołać. Granie koncertów z rodziną Magnet (którą jesteście największą częścią) jest radością mojego życia i żal mi, że zawiodłem wszystkich, wliczając samego siebie. Mówiąc wprost, chujnia, ale tak już jest. Muszę zadbać o głos. Mam nadzieję, że zrozumiecie.

Zespół Monster Magnet powstał w 1989 roku i od samego początku na jego czele stoi wokalista Dave Wyndorf. Grupa zadebiutowała w 1991 roku albumem „Spine Of God”, grając psychodelicznego, narkotycznego rocka. Największym sukcesem okazał się album „Powertrip” z 1998 roku z przebojami „Space Lord” i tytułowym. Płyta osiągnęła w USA status złotej.

%%REKLAMA%%

rf | fot. Jeremy Saffer

KOMENTARZE

Przeczytaj także