David Bowie doczeka się filmowej biografii. Wiemy, kto wcieli się w postać artysty

/ 1 lutego, 2019

Film opowiadający historię Davida Bowiego ma rozpocząć się w 1971 roku, gdy artysta wyjechał pierwszy raz do Stanów Zjednoczonych. Ma być opowieścią o rodzącej się muzycznej ikonie i drodze, jaką musiał przejść, żeby osiągnąć sukces. Produkcja ma obejmować między innymi powstanie utworu „Starman” oraz alter-ego Bowiego, Ziggy’ego Stardusta.

Polar – recenzja filmu. Przeczytaj naszą opinię o najnowszym filmie od Netflixa

Reżyserią filmu o artyście zajął się Gabriel Range znany między innymi z filmu „Zabić prezydenta”, natomiast scenariusz napisał Christopher Bell. Najważniejszą kwestią jest jednak obsada głównej roli – w postać Bowiego ma wcielić się Johnny Flynn, który ma na swoim koncie chociażby film „Geniusz: Picasso”. Poza nim w filie zobaczymy Marca Marona czy Janę Malone.

To na ten moment to wszystkie oficjalne informacje dotyczące produkcji opowiadającej muzyczną historię Bowiego. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów – w tym nazwiska kolejnych członków obsady.

Nowy box Bowiego

Nowy box Davida Bowiego zatytułowany będzie „Spying Through A Keyhole” i zawierać będzie zestaw siedmiocalowych singli z niepublikowanymi nagraniami w tym z najwcześniejszą wersją „Space Oddity”.

%%REKLAMA%%

Na oficjalnej stronie artysty możemy przeczytać:

W 2019 roku przypada 50. rocznica wydania pierwszego przeboju Davida Bowiego, „Space Oddity”, z przyjemnością więc zawiadamiamy, że Parlophone wyda box z siedmiocalowymi singlami zawierający dziewięć nieznanych wcześniej nagrań z okresu, gdy powstał „Space Oddity”.

Tytuł „Spying Through A Keyhole” zaczerpnięty został tekstu nieznanej wcześniej piosenki „Love All Around”. Chociaż większość pozostałych utworów jest znana tutaj pojawią się w wersjach, które nie były oficjalnie znane aż do ubiegłego roku.

Większość utworów to nagrania solowe i akustyczne, zarejestrowane w domu.

Niektóre z tych utworów pojawiły się niedawno w formie streamingu. Teraz doczekają się premiery fizycznej.

Jeszcze nie znamy daty wydania „Spying Through A Keyhole”, lecz już teraz możemy zapoznać się z okładką boxu i jego tracklistą.

  1. Mother Grey (demo)
  2. In The Heat Of The Morning (demo)
  3. Goodbye 3d (Threepenny) Joe (demo)
  4. Love All Around (demo)
  5. London Bye, Ta-Ta (demo)
  6. Angel, Angel, Grubby Face (demo version 1)
  7. Angel, Angel, Grubby Face (demo version 2)
  8. Space Oddity (demo excerpt)
  9. Space Oddity (demo – alternative lyrics) (with Hutch)

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także