David Bowie. Zobacz zapowiedź dokumentu HBO [WIDEO]

/ 13 grudnia, 2017

Premiera filmu dokumentalnego „David Bowie: The Last Five Years”, którzy przygotowała stacja HBO, zapowiedziana została na styczeń przyszłego roku. Za produkcję odpowiedzialny jest Francis Whatley, jest to kontynuacja filmu „David Bowie: Five Years”.

Poseł PiS stanął w obronie Decapitated

Film opowiadał będzie o ostatnich pięciu latach życia Davida Bowiego, a skupi się na pracy zawodowej artysty – w tym czasie powstawały albumy „The Next Day” oraz „Blackstar” – oraz jego życiu prywatnym. Sporo miejsca reżyser poświęcił również musicalowi „Lazarus”, a w produkcji zawarł oryginalne ścieżki pochodzące z nagrań.

W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź „David Bowie: The Last Five Years”:

Dokument bogaty będzie w liczne wywiady: z Bowiem, a także jego przyjaciółmi i współpracownikami. Będzie można zobaczyć archiwalne, niepublikowane wcześniej nagrania czy obejrzeć zdjęcia pochodzące z prywatnych zbiorów artysty i jego przyjaciół.

Współpracownicy Bowiego ruszają w trasę

Tournee „Celebrating David Bowie”, na którego złoży się 20 dat, rozpocznie się 10 lutego przyszłego roku w Silver Spring, ostatni koncert odbędzie się 11 marca w Portland – wszystkie występy odbędą się więc w Stanach Zjednoczonych. 

Podczas przyszłorocznych koncertów na scenie będziemy mogli podziwiać następujących, bliskich współpracowników Davida BowiegoAdrian Belew z King Crimson, który grał na albumie „Lodger” i trasie „Sound and Vision”, gitarzysta Gerry Leonard (znany z albumów „Heathen” i „Reality” oraz tras koncertowych, podczas których promowane były wspomniane płyty), basista Carmine Rojas (brał udział w trasie „Let's Dance/Serious Moonlight”), a także – Angelo Moore, znany z grupy Fishbone, Joe Sumner, syn Stinga, wokalistka Gaby Moreno oraz producent Angelo Bundini, znany też jako Scrote, który jest organizatorem całości.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także