David Coverdale zdradza szczegóły boxu Coverdale-Page

/ 11 stycznia, 2022


David Coverdale powiedział, czego możemy spodziewać się po boksie upamiętniającym słynną płytę nagraną z Jimmym Page’em.


Debiutancka płyta zespołu Coverdale-Page ukazała się w 1993 roku. Wokalista Whitesnake i gitarzysta Led Zeppelin stworzyli duet, którego działalność odbiła się szerokim echem wśród fanów hard rocka.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Wiesława Weissa David Coverdale uchylił rąbka tajemnicy i powiedział, co znajdzie się w boksie przygotowywanym z okazji 30. rocznicy wydania tej płyty:

Zaproponowałem Jimmy’emu, byśmy obaj weszli do studia, każdy osobno, i żeby on przygotował swój nowy miks, a ja swój. W boksie znajdzie się również oryginalny album – w wersji zremasterowanej. Mamy też mnóstwo dodatkowego materiału. Filmy dokumentujące pracę nad utworami, wstępne, zupełnie inne wersje kawałków, a także – uwaga! – numery, które nie zostały nigdy wydane, w tym kilka naprawdę fantastycznych. Gromadzimy to wszystko – chcemy, by edycja w postaci boxu dokumentowała naszą współpracę w naprawdę kompletny sposób. Wierzę, że fani będą zachwyceni. Tak że na 2023 rok przygotowuję obchody trzydziestolecia albumu „Coverdale/Page”, ale przypomnę, że w tym roku mija też pięćdziesiąt lat od mojego dołączenia do Deep Purple. Tę rocznicę też chciałbym świętować w jakiejś formie, choć nie myślałem jeszcze o tym, w jakiej.

Cały wywiad z Davidem Coverdale’em znajdziecie w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

STYCZNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także