David Draiman (Disturbed) o nowej płycie: To nasz „Czarny Album"

/ 22 sierpnia, 2018

Nie trzeba tłumaczyć, jak ogromne znacznie dla Metalliki miał „Czarny Album". Czy jest najlepszym wydawnictwem w dorobku amerykańskiego zespołu? To kwestia sporna, ale na pewno jest najważniejszym albumem w ich dyskografii – przede wszystkim pod względem wizerunkowym i marketingowym. To przecież najlepiej sprzedająca się płyta w historii muzyki metalowej!

Disturbed singlem zapowiedzieli nowy album [WIDEO]

Żaden zespół nie osiągnął podobnego sukcesu i, patrząc na obecny rynek, szybko nie osiągnie, ale dość pewni swego są muzycy z Disturbed. O odważne porównanie pokusił się wokalista, David Draiman:

Gdybym umarł zaraz po publikacji naszej nowej płyty i to oznaczałoby koniec naszej twórczej historii, to byłbym zadowolony. Moim zdaniem to nasz „Czarny Album".

– powiedział muzyk.

Przypomnijmy: 19 października tego roku światło dzienne ujrzy nowe studyjne wydawnictwo Disturbed. Płyta „Evolution” zawierała będzie dziesięć premierowych kompozycji.

Wydawnictwo zapowiada singiel „Are You Ready”, do którego powstał oficjalny teledysk:

Tracklista „Evolution”:

  1. Are You Ready
  2. No More
  3. A Reason to Fight
  4. In Another Time
  5. Stronger On Your Own
  6. Hold On To Memories
  7. Savior of Nothing
  8. Watch You Burn
  9. Best Ones Lie
  10. Already Gone

Okładka:

Ostatnia płyta Disturbed„Immortalized”, ukazała się w sierpniu 2015 roku. Szósty studyjny krążek okazał się wielkim comebackiem po czteroletniej nieobecności na rynku. Album zadebiutował na pierwszy miejscu listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych.  Wydawnictwo zebrało dobre recenzję, zarówno ze strony fanów, jak i dziennikarzy, a sama grupa przypomniała o sobie chociażby znakomitą interpretacją klasycznego „The Sound of Silence” z repertuaru duetu Simon & Garfunkel. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także