David Ellefson (eks Megadeth) zdobył tytuł szlachecki kraju, którego nie ma

/ 29 listopada, 2021


Były basista Megadeth może teraz kazać się tytułować z Sir David Ellefson.


David Ellefson opowiedział, jak zdobył tytuły szlacheckie mikronacji Sealand. Sealand to nieuznawane przez większość krajów państwo umiejscowione na nieużywanej platformie wojskowej z czasów drugiej wojny światowej u wybrzeży Anglii. Zostało proklamowane przez Roya Batesa w 1967 roku.

Sealand sprzedaje chętnym tytuły szlacheckie. Były basista Megadeth jest jedną z osób, które na takie tytuły się skusiły.

W wywiadzie dla Drew Stone David Ellefson powiedział:

Rozmawiałem pewnego dnia z kumplem i powiedział mi: „Możesz kupić stopę kwadratową ziemi w Sealand”. Kupiłem ją i zostałem lordem, bo posiadacz ziemski staje się lordem. Potem zdobyłem tytuł barona, a potem jeszcze zapłaciłem kilkaset dolarów, żeby dostać tytuł szlachecki. Teraz jestem Sir Lord Baron David Ellefson. Zapłaciłem za to kilkaset dolarów w przeciwieństwie do Paula McCartneya czy Eltona Johna, którzy musieli zapłacić – nie wiem – z milion funtów królowej, żeby dostać tytuł szlachecki. Możecie się teraz do mnie zwracać per Sir David Ellefson.

David Ellefson wiosną tego roku został usunięty z Megadeth po wycieku erotycznego czatu z udziałem basisty. Basista pracuje teraz nad własnym projektem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także