David Ellefson o zespole, który nie nagrał złej płyty: Nie mają „Risk” ani „St. Anger”

/ 14 kwietnia, 2024
fot. Ralph Arvesen


Jaki legendarny zespół metalowy nie ma w swoim dorobku złego albumu? David Ellefson odpowiada.


Każdy zespół o bogatym dorobku ma w swoim katalogu lepsze i gorsze albumy. Płyty „RiskMegadeth czy „St. AngerMetalliki budziły i nadal budzą wiele kontrowersji. Czy jest jednak zespół, który nie zaliczył takiej wtopy?

Według Davida Ellefsona taką grupą jest Overkill. Działający od 1980 roku zespół nagrał 20 albumów studyjnych z czego ostatni ukazał się w 2023 roku pod tytułem „Scorched”. Były basista Megadeth w wywiadzie dla „The Metal Podcast” uważa, że żadna z tych płyt nie pozostawia niedosytu:

Muszę przyznać, że z nas wszystkich to oni robili najbardziej konsekwentne i świetne albumy. I mam na myśli nas wszystkich. Nie mają w swojej kolekcji gniota. Nie mają „Risk” ani „St. Anger”. Exodus też ma dobre płyty, ale gdy się zagłębiam w ich katalog dochodzę do wniosku, że to Overkill tego dokonał. D.D. jest niesamowity. Może i jestem Davidem Ellefsonem, ale daleko mi do D.D. Verniego. On jest mistrzowskim kompozytorem. Jego aranżacje są zabójcze, a jego partie bardzo pomysłowe i fajne.

David Ellefson aktualnie zastępuje D.D. Verniego na trasie Overkill. Verni przechodzi rekonwalescencję po operacji ramienia.

KOMENTARZE

Przeczytaj także