David Gilmour zaprezentował wyjątkowy singel z nadchodzącej płyty. Zaśpiewała jego córka

/ 17 czerwca, 2024
fot, Gavin Elder


Posłuchaj najnowszej piosenki Davida Gilmoura. Z gitarzystą Pink Floyd wstąpiła jego córka.


David Gilmour zapowiedział swój nowy album „Luck and Strange”, który ukaże się 6 września nakładem Sony Music. Kilka tygodni temu poznaliśmy singel „The Piper’s Call” a teraz do promocji trafiła nowa piosenka.

Utwór „Between Two Points” jest o tyle wyjątkowy, że zaśpiewała w nim córka Gilmoura, Romany. O utworze, który jest przeróbką The Montgolfier Brothers z 1999 roku Gilmour mówi:

Miałem go na swojej playliście, od kiedy się ukazał. Ostatnio wspomniałem o nim kilu osobom. Myślałem, że to był przebój, ale nikt go nie znał. Poprosiłem Romany, żeby go zaśpiewała. Romany posiada właściwą wrażliwość i młodzieńczość dla tej piosenki.

Teledysk do tego utworu możecie obejrzeć poniżej.

„Luck and Strange” – co wiemy o nowej płycie Gilmoure’a?

„Luck and Strange” był nagrywany przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Jest pierwszym albumem Gilmoura z nowym materiałem od dziewięciu lat. Płyta została wyprodukowana przez Davida oraz Charliego Andrew.

Teksty do utworów, które trafiły na płytę, zostały w dużej mierze napisane przez Polly Samson, współautorkę tekstów i współpracowniczkę Gilmoura. Ich niezwykle owocna współpraca trwa od trzech dekad. Album składał będzie się z ośmiu nowych kompozycji oraz przeróbki utworu „Between Two Points” braci Montgolfier. Oprawą wizualną płyty zajął się Anton Corbijn.

„Luck and Strange” – tracklista:

  1. Black Cat
  2. Luck and Strange
  3. The Piper’s Call
  4. A Single Spark
  5. Vita Brevis
  6. Between Two Points (with Romany Gilmour)
  7. Dark and Velvet Nights
  8. Sings
  9. Scattered

Muzycy, którzy przyczynili się do powstania płyty to Guy Pratt i Tom Herbert na basie, Adam Betts, Steve Gadd i Steve DiStanislao na perkusji, Rob Gentry i Roger Eno na klawiszach oraz Will Gardner w aranżacjach smyczkowych i chórkach.

W utworze tytułowym usłyszymy również nieżyjącego już klawiszowca Pink Floyd, Richarda Wrighta. Jego partia została zarejestrowana w 2007 roku, podczas wspólnego grania w domu Davida.

Album „Luck and Strange” trafi na rynek na CD, winylu, Blu-ray oraz w wersji cyfrowej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także